ENEA

17.10.2011

Dumni z dziedzictwa!

17 października br. ruszył ogólnopolski konkurs „Dumni z dziedzictwa”, skierowany
do gimnazjalistów. Konkurs ma na celu pobudzenie młodych ludzi do refleksji na temat dziedzictwa narodowego oraz zaangażowanie ich w dbałość o polską kulturę. Patronem konkursu jest Dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, Tadeusz Zielniewicz oraz Prezes Zarządu ENEA S.A., Maciej Owczarek.

Tematem konkursu jest próba artystycznego wyrażenia odpowiedzi na pytanie „dlaczego powinniśmy być dumni z dziedzictwa narodowego?”. Gimnazjaliści powinni udzielić odpowiedzi na nie za pomocą pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką. Konkurs „Dumni z dziedzictwa” skierowany jest do uczniów gimnazjów z całej Polski.

Spośród wszystkich nadesłanych prac komisja konkursowa wybierze 5 najwyżej ocenianych projektów, których twórcy zostaną zaproszeni do Łazienek Królewskich na Finałowy Obiad Czwartkowy w towarzystwie gości ze świata nauki i sztuki powiązany ze zwiedzaniem Łazienek Królewskich. Podczas spotkania gimnazjaliści dokonają również prezentacji swoich prac oraz wezmą udział w konkursie wiedzy o Łazienkach Królewskich. Na podstawie prezentacji zostaną przyznane nagrody i wyróżnienia.

Pomysłodawcą i fundatorem konkursu jest ENEA S.A., która 19.09.2011 r. objęła mecenat nad Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. Objęcie mecenatu jest pierwszym etapem programu „Dumni z dziedzictwa”, którym ENEA S.A. chce wyrazić swoje głębokie zaangażowanie w dbałość o polską kulturę i jej miejsce w świadomości ludzi na całym świecie.

Nasze dziedzictwo narodowe to nie przeszłość. To stały fundament naszego społeczeństwa, na którym opieramy się patrząc w nadchodzące czasy. – powiedział prezes ENEA S.A., Maciej Owczarek. Poprzez konkurs chcemy kształtować wśród młodzieży fundamentalne wartości, jakimi są kultura i dziedzictwo narodowe. To właśnie one powinny stanowić stały element edukacji młodego pokolenia – dodaje Prezes.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest zgłoszenie dziesięcioosobowej reprezentacji uczniów gimnazjów. Zgłoszenia należy przesłać mailem do 20.12.2011 r. na adres konkurs@v5group.pl. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 30.03.2012 r. Rozstrzygnięcie konkursu w maju 2012 r.

Więcej informacji na temat konkursu, działań w ramach programu, jak również galerie realizacji oraz aktualności na stronie www.dumnizdziedzictwa.pl, w portalach Facebook, Twitter oraz Blip (Dumni z dziedzictwa).

***

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności