Muzeum Łazienki Królewskie

06.12.2012

Daniel Olbrychski gościem "Salonów Poezji K40"!

W najbliższą niedzielę, 9 grudnia 2012 r. o godz. 12.00 gościem cyklu „Salony Poezji K40 w Łazienkach Królewskich” będzie Daniel Olbrychski. W klasycystycznej scenerii Teatru Stanisławowskiego w Starej Pomarańczarni aktor przeczyta Księgę XII „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza pt.: „Kochajmy się”.

„Salony Poezji” są cotygodniowym cyklem spotkań, podczas których znani aktorzy czytają dzieła polskiej i światowej literatury. Od października do grudnia br., w każdą niedzielę aktorki i aktorzy warszawskiego Teatru Ateneum czytają największe dzieło Adama Mickiewicza. Kameralną atmosferę spotkań dopełnia akompaniament fortepianu w wykonaniu Macieja Piszka (ur. 1985 r.) – absolwenta Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, laureata licznych nagród Konkursów pianistycznych w Polsce i za granicą.

Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorem scenariusza każdego z Salonów Poezji jest Ewa Telega – polska aktorka filmowa i teatralna, Prezes Stowarzyszenia K40.

Wstęp na „Salony Poezji” jest bezpłatny. Z racji ograniczonej liczby miejsc, Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza po odbiór wejściówek dostępnych w Kasie Muzeum w dniu spotkania, 9 grudnia od godz. 9.00.

***

Daniel Olbrychski (ur. w 1945 r. w Łowiczu) – polski aktor teatralny i filmowy. Jest niekwestionowanym królem polskiego kina. Odtwarzał niezapomniane do dziś role Kmicica, Hamleta, Makbeta i Otella, które są marzeniem każdego aktora. Pięć filmów, w których zagrał było nominowanych do Oscara. Na ekranie debiutował w 1964 r. będąc jeszcze studentem. Występował w Teatrze Powszechnym, a także Narodowym w Warszawie. Jego mistrzem i wymagającym nauczycielem był Andrzej Wajda. Olbrychski zagrał w 10 filmach Wajdy, w których dostrzegli go reżyserzy i krytycy nie tylko w Polsce, ale i na świecie. Występował w wielu obrazach na Węgrzech, we Włoszech, Francji i Niemczech. Ostatnia duża rola artysty to Gerwazy w "Panu Tadeuszu" Andrzeja Wajdy. Artysta jest laureatem wielu prestiżowych nagród. W ankiecie "Polityki" na najważniejszych aktorów polskich XX w. zajął 7 miejsce. W 1998 r. na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi odsłonięto jego gwiazdę w Alei Gwiazd. (źródło: filmweb.pl)

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności