ENEA

28.12.2012

"Dumni z Dziedzictwa"

Ponad 3 km przewodów oraz kabli potrzebnych było do przygotowania iluminacji Pałacu na Wyspie, Stawu Belwederskiego, Pałacu Myślewickiego oraz innych zabytków i miejsc w Łazienkach Królewskich w Warszawie. Ponad 60 opraw iluminacyjnych LED o łącznej mocy zaledwie 2,65 kW oświetla perły architektury Letniej Rezydencji króla Stanisława Augusta. To wszystko w ramach mecenatu ENEA S.A. dla Łazienek Królewskich i programu „Dumni z Dziedzictwa”! Dzięki firmie Eneos – należącej do Grupy Kapitałowej ENEA, która zaprojektowała i wykonała wszystkie prace w ramach programu, Łazienki Królewskie cieszą się obecnie nowym blaskiem!

We wrześniu 2011 r. ENEA S.A. podpisała umowę o objęcie mecenatu nad Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. W ramach mecenatu, spółka zajmuje się wymianą instalacji elektrycznych w całym kompleksie oraz efektownym oświetleniem zabytkowych budynków. Koncepcje techniczne, projekty i realizację prac związanych z oświetleniem wykonuje wielokrotnie nagradzana za swój profesjonalizm spółka Eneos, należąca do Grupy Kapitałowej ENEA. W ciągu minionego roku, wykonano iluminacje Pałacu na Wyspie, Pałacu Myślewickiego oraz Stawu Belwederskiego, zmodernizowano oświetlenie ekspozycyjne Galerii Rzeźby na drugim piętrze w Starej Pomarańczarni, wymieniono instalację elektryczną na poddaszu Podchorążówki oraz zbudowano sieć elektroenergetyczną wzdłuż Alei Chińskiej.

„Na całym świecie, najznamienitsze perły architektury mieszące się zarówno przy głównych arteriach aglomeracji, jak również będące sercami poszczególnych parków i ogrodów, posiadają wspaniałe iluminacje, które wieczorową porą wydobywają ich piękno, podkreślają charakter i zachęcają do poznania. Imponującymi iluminacjami poszczycić się obecnie mogą również warszawskie Łazienki Królewskie.” – ocenił Piotr Koczorowki Prezes Zarządu  Eneos.

Program „Dumni z Dziedzictwa” to także liczne interaktywne działania zachęcające do obcowania z kulturą, tradycją oraz historią. W ramach programu, w pierwszej połowie b.r. przeprowadzony został ogólnopolski konkurs skierowany do gimnazjalistów mający na celu pobudzenie młodych ludzi do refleksji na temat dziedzictwa narodowego oraz zaangażowanie ich w dbałość o polską kulturę. Za pomocą prac plastycznych, uczniowie odpowiadali na pytanie „dlaczego powinniśmy być dumni z dziedzictwa narodowego?”. Udział w konkursie wzięło blisko 1 000 uczniów aż z 60 miejscowości. Obecnie trwa noworoczny konkurs fotograficzny na najładniejsze zdjęcie oświetlonego Pałacu na Wyspie.

ENEA S.A. zadbała również o przygotowanie platform komunikacyjnych w postaci oficjalnej strony internetowej programu www.dumnizdziedzictwa.pl oraz fanpage na portalu Facebook: www.facebook.com/Dumni.Z.Dziedzictwa, na którym poza informacjami o programie, zapowiadane oraz relacjonowane są najciekawsze wydarzenia kulturalne odbywające się w Łazienkach Królewskich.

W 2013 r., ENEA S.A. planuje wykonać iluminacje kolejnych obiektów Łazienek Królewskich, m.in. Amfiteatru oraz Ogrodu Oranżeryjnego przy Starej Pomarańczarni.

„Cieszymy się, że możemy przyczynić się do budowania wartości narodowego dziedzictwa. Z dbałością o najmniejsze detale staramy się wyjść naprzeciw społecznym oczekiwaniom i potrzebom. Włączenie się w odbudowanie dawnej świetności Łazienek Królewskich traktujemy jako misję , której realizacja przyczyni się do podniesienia społecznego zainteresowania tym, co w Polsce jest najcenniejsze – czyli narodowego dziedzictwa.” – ocenił Robert Krawczyk Dyrektor Departamentu Komunikacji Korporacyjnej  ENEA S.A.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności