Muzeum Łazienki Królewskie

05.02.2013

Spotkania z muzyką romantyczną

W każdą niedzielę, o godzinie 12:00, w Pałacu na Wyspie najlepsi studenci Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina prezentują utwory z okresu romantyzmu oraz kompozycje stylistycznie pokrewne twórczości Chopina. Niedzielne Koncerty realizowane są przez Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie we współpracy z Biurem Karier Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Spotkania są kontynuacją Koncertów Chopinowskich, które w okresie letnim odbywają się pod pomnikiem kompozytora.

Gośćmi najbliższych koncertów będą:

10 lutego 2013 r.: Wojciech Psiuk i Aleksander Dębicz

Wyjątkowy duet, skupiający się na najciekawszych przykładach nurtu współczesnej muzyki klasycznej, prezentuje rzadko wykonywane kompozycje na saksofon i fortepian, w charakterystyczny sposób łącząc jazzową żywiołowość i klasyczną subtelność. Wspólne zainteresowanie muzyką współczesną, które połączyło artystyczne ścieżki wykonawców, predysponuje ich do bycia jednym z najciekawszych zespołów kameralnych młodego pokolenia.

17 lutego 2013 r.: Rafał Mokrzycki

Artysta rozpoczął naukę gry na fortepianie w wieku 7 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Pruszkowie, w klasie prof. Zbigniewa Górnickiego. Ukończył z wyróżnieniem Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną II stopnia im. Zenona Brzewskiego, gdzie uczył się pod kierunkiem prof. Elżbiety Karaś-Krasztel. Obecnie jest studentem III roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Jerzego Sterczyńskiego. Występował w Polsce, Niemczech oraz na Słowacji.

24 lutego 2013 r.: Zuzanna Basińska

Studentka pierwszego roku Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. Jerzego Sterczyńskiego. Swoją edukację muzyczną rozpoczęła w Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. im. H. Wieniawskiego, gdzie uczyła się pod kierunkiem mgr Katarzyny Czerwińskiej. Jest laureatką konkursów pianistycznych, muzycznych i kameralnych, m. in.: IV Międzynarodowego Konkursu Dziecięcych Zespołów Kameralnych „Wiosna Młodych Kameralistów” w Krakowie (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Muzycznego „Olimpo Musicale” w Prenai na Litwie (II nagroda), XVI Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu (wyróżnienie i Nagroda Przewodniczącej Rady Miejskiej), VIII Międzynarodowego Niemiecko-Polskiego Konkursu Pianistycznego „Hillera” w Goerlitz (II nagroda), II Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Simone Delbert Fevrier w Nicei we Francji (II nagroda).

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności