Muzeum Łazienki Królewskie

18.02.2013

ZIMOWY WIECZÓR ŚWIATŁA

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza  do udziału w Zimowym Wieczorze Światła. Wydarzenie odbędzie się już w najbliższą sobotę, 23 lutego, o godz. 18:00. Jego partnerem jest Mecenas Muzeum – ENEA S.A.

Celem Święta jest pokazanie piękna Ogrodu w kontekście postulatów Oświecenia, dla których światło było ważną metaforą. Wydarzenie ma także podkreślać przynależność otoczenia letniej rezydencji Stanisława Augusta do wspólnoty najpiękniejszych ogrodów świata i promować partnerstwo Muzeum Łazienki Królewskie z Muzeum w Bad Muskau w Niemczech, w którym tego samego dnia, o tej samej porze, rozpocznie się podobne Święto.

Zimowy Wieczór Światła przybierze formę spaceru po zabytkowym Ogrodzie Muzeum Łazienki Królewskie. Na jego trasie, oświetlonej lampionami, znajdą się Pałac Myślewicki, Podchorążówka i Pałac na Wyspie, które rozbłysną iluminacjami przygotowanymi w ramach programu ENEA S.A. - Dumni z Dziedzictwa. Spacer urozmaicą działania animacyjne i konkursy zorganizowane przez edukatorów Ośrodka Edukacji. Dla spacerowiczów przewidziano gorące napoje i poczęstunek.

Udział w Zimowym Wieczorze Światła jest bezpłatny. Uczestnicy proszeni są o wzięcie ze sobą latarek oraz aparatów fotograficznych. Spacer wyrusza od bramy przy dawnej Oberży, dzisiaj wartowni, zlokalizowanej u zbiegu trzech ulic: Myśliwieckiej, Agrykoli i Szwoleżerów.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności