Muzeum Łazienki Królewskie

19.02.2013

"IKONY OŚWIECENIA": JOHANN JOACHIM WINCKELMANN

W najbliższą sobotę, 23 lutego 2013 r., o godz. 14.00, Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do udziału w spotkaniu warsztatowym z cyklu Ikony Oświecenia. Zajęcia poświęcone kontrowersyjnemu Winckelmannowi odbędą się w Pałacu na Wyspie.

Uczestnicy najbliższego spotkania podejmą się próby zdemaskowania kontrowersyjnego Winckelmanna – autora książki Historia Sztuki Starożytnej, która w czasach stanisławowskich na stałe zmieniła sposób postrzegania antyku i stała się wyznacznikiem nowego stylu – klasycyzmu.

Ikony Oświecenia to otwarte spotkania warsztatowe ukazujące życie i twórczość pisarzy, artystów i teoretyków, którzy stali się ikonami epoki Oświecenia. Celem zajęć jest poznanie głównych nurtów myśli i sztuki drugiej połowy XVIII wieku. Warsztatowy charakter spotkań pozwala lepiej zrozumieć wyznawane wówczas idee i głoszone teorie.

Najbliższe spotkanie poprowadzi Agnieszka Palińska-Gontarczyk – absolwentka Historii Sztuki na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmuje się badaniem twórczości Józefa Wilkonia. Prowadzi autorskie lekcje i warsztaty plastyczne dla dzieci i młodzieży, podczas których odkrywa tajemniczy świat sztuki.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności