Muzeum Łazienki Królewskie

25.02.2013

PROGRAM WYDARZEŃ KULTURALNYCH I EDUKACYJNYCH MUZEÓW REZYDENCJI KRÓLEWSKICH

Od 22 lutego 2013 roku obejrzeć można w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie wystawę całorocznego programu wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych Muzeów Rezydencji Królewskich. Wystawa potrwa do 22 marca 2013 roku.

Idea partnerstwa czterech Rezydencji jest szczególnie ważna na tle zachodzących procesów integracji europejskiej. W listopadzie 2012 roku, we współpracy z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, podjęto pierwszą wspólną inicjatywę – program bezpłatnego wstępu do Muzeów Rezydencji Królewskich, mający na celu zwiększenie otwartości muzeów i podkreślenie ich społecznej odpowiedzialności. Z programu skorzystało blisko 286 000 osób, w tym 16 400 wzięło udział w 800 bezpłatnych zajęciach edukacyjnych, zrealizowanych w myśl idei Nowoczesnego Patriotyzmu. Lekcje muzealne na ten temat poprowadzili: Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej – Bronisław Komorowski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Bogdan Zdrojewski, Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Małgorzata Omilanowska oraz Prezydent Krakowa – Jacek Majchrowski.

W roku 2013 Muzea Rezydencje Królewskie zapraszają na liczne wydarzenia kulturalne i edukacyjne: wystawy, konferencje, debaty, koncerty, festiwale i warsztaty.

Zamek Królewski na Wawelu

Od kwietnia do października zaprasza do obejrzenia wyjątkowych wystaw czasowych, w ramach których zobaczyć będzie można najcenniejszy w polskich zbiorach obraz – Damę z gronostajem Leonarda da Vinci.

Zamek Królewski w Warszawie

W lipcu zachęca do udziału w Ogrodach Muzycznych. Poza koncertami, publiczność będzie miała okazję poznać filmowe realizacje oper i baletów nagradzanych na światowych festiwalach oraz obejrzeć dokumentalne filmy muzyczne. Od sierpnia do połowy września zaprasza do udziału w Festiwalu Królewskie Arkady Sztuki. To wyjątkowe wydarzenie, odbywające się w scenerii Arkad Kubickiego i Ogrodów Zamkowych, łączy obszary sztuk teatralnych, tańca oraz muzyki.

Muzeum Łazienki Królewskie

W czerwcu i w lipcu 2013 roku odbędzie się jedno z najważniejszych i najbardziej prestiżowych wydarzeń artystycznych, z udziałem blisko 600 wykonawców z całego świata. Strefa Ciszy – Festiwal Dobrej Muzyki to cykl międzynarodowych, weekendowych koncertów, wykonywanych przez wybitnie utalentowanych muzyków na instrumentach historycznych oraz współczesnych. Cechą szczególną koncertów jest brak nagłośnienia. Od początku sierpnia do połowy września zapraszamy do udziału w Festiwalu Lampionów Chińskich. Podczas tego wyjątkowego wydarzenia będzie można do późnych godzin wieczornych spacerować Aleją Chińską, oświetloną blaskiem lampionów. Festiwalowi towarzyszą, m.in. występy artystyczne z Dalekiego Wschodu.

Muzeum Pałac w Wilanowie

Bieżący rok szczególnie przypomina o geniuszu wojennym króla Jana III Sobieskiego i jego słynnym zwycięstwie pod Wiedniem. Od 24 kwietnia do końca września będzie można zobaczyć wyjątkową wystawę Primus inter pares, która jest opowieścią o Janie III Sobieskim, jego rodzie i formacji, o wyprawach wojennych i karierze politycznej. Wystawę podkreśli zaskakująca, multimedialna scenografia letniej rezydencji króla.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności