Tooway

13.03.2013

VPN - bezpieczne połączenia dla firmowych sieci

FirmyEutelsat Communications i OneAccess, jeden z największych producentów ruterów wielousługowych i urządzeń dostępowych Carrier Ethernet, nawiązały współpracę w celu opracowania pierwszej zaawansowanej platformy dla firm, zapewniającej świadczenie usług za pośrednictwem satelity o dużej przepustowości Eutelsat KA-SAT w bezpiecznym środowisku VPN. Dzięki tym nowym usługom, wprowadzanym w marcu 2013 r. i dostępnym natychmiast w całym zasięgu satelity KA-SAT, komunikacja satelitarna staje się jeszcze bardziej przystępna dla firm — jakość i ceny są zbliżone do rozwiązań typu DSL.

Od roku 2011 satelita Eutelsat KA-SAT stopniowo przekształca rynek satelitarnych usług szerokopasmowych dla klientów indywidualnych i przedsiębiorstw w Europie, Afryce Północnej i na Bliskim Wschodzie. Aby rozszerzyć zakres usług dla przedsiębiorstw, firma OneAccess we współpracy z Eutelsat opracowała wyspecjalizowany ruter satelitarny One1520 wyposażony w zintegrowane funkcje przyspieszania ruchu, rutingu IP oraz bezpiecznego transportu IP-VPN. Zapewnia on prędkość pobierania 20 Mb/s i wysyłania 6 Mb/s. Rozwiązanie to, którego wszystkie elementy znajdują się w jednej obudowie, znacząco obniża całkowite koszty  ponoszone przez użytkowników i operatorów. Nowe usługi oparte na tej innowacyjnej platformie doskonale nadają się do zapewnienia dostępu do Internetu firmom z wieloma rozproszonymi oddziałami, w których kluczowe znaczenie ma szybka i bezpieczna łączność między tymi jednostkami. Możliwe są najbardziej zaawansowane zastosowania ultraszybkich szerokopasmowych sieci prywatnych. W szczególności można szybko wdrożyć zintegrowane rozwiązania do tworzenia kopii zapasowych lub zmniejszania obciążenia ruchem w bezpiecznych środowiskach.

Jean-François Fenech, dyrektor działu usług szerokopasmowych Eutelsat Broadband w firmie Eutelsat, powiedział: „Nasze najnowsze technologie zastosowane w KA-SAT pokazały, że możemy zapewnić firmom dostęp szerokopasmowy o niezrównanej jakości i pojemności w całym obszarze świadczenia usług tego wielowiązkowego satelity. Współpraca między firmami Eutelsat i OneAccess wprowadza nasze specjalistyczne usługi na nowy poziom. Dzięki temu możemy przedsiębiorstwom wykorzystującym naszą technologię satelitarną KA-SAT w połączeniu z nowatorską technologią ruterów OneAccess dostarczać rozwiązania VPN nowej generacji”.

Bertrand Meis, dyrektor generalny OneAccess, dodał: „To wyjątkowe partnerstwo odgrywa ważną rolę w sektorze usług telekomunikacyjnych. Nasze projektowane na zamówienie dwurdzeniowe rutery, z wyspecjalizowanym mechanizmem optymalizacji WAN i standardowym oprogramowaniem zabezpieczającym, umożliwiają zmniejszenie opóźnień i dynamiczną optymalizację ruchu. One1520 to rozwiązanie w pełni zintegrowane, które zapewnia dostępność, przejrzystość i wydajność. W połączeniu z KA-SAT to kompaktowe urządzenie dla firm zapewnia bezpieczne, wysokiej jakości usługi, które są atrakcyjną alternatywą dla DSL”.

Satelitarne usługi VPN nowej generacji są już dostępne na całym zasięgu pokrycia KA-SAT w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.

 

O firmie OneAccess

Firma OneAccess, założona w roku 2001, to jeden z największych producentów ruterów wielousługowych i urządzeń dostępowych Carrier Ethernet, które umożliwiają dużym operatorom telekomunikacyjnym opłacalne świadczenie usług zarządzanych klasy biznesowej. OneAccess dostarcza rutery ponad 140 operatorom, w tym czterem z pięciu największych operatorów telekomunikacyjnych w Europie.  

Dzięki wykorzystywaniu technik masowego dostosowywania rutery OneAccess mogą być precyzyjnie dopasowane do surowych wymagań rynku biznesowych usług zarządzanych, umożliwiając zaawansowane zarządzanie oraz zapewniając wysoką wydajność, niezawodność i innowacyjność usług. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.oneaccess-net.com.

 

O Eutelsat Communications (www.eutelsat.com)

Eutelsat Communications, spółka holdingowa, do której należy Eutelsat S.A., dysponuje flotą 30 satelitów komercyjnych obejmujących swoim zasięgiem całą Europę, Bliski Wschód, Afrykę, Azję oraz duże obszary obu Ameryk i Azji Wschodniej. Firma jest jednym z największych na świecie operatorów satelitarnych. Według stanu na dzień 31 grudnia 2012 r. za pośrednictwem satelitów Eutelsatu nadawanych jest ponad 4 500 kanałów telewizyjnych dla ponad 200 milionów gospodarstw domowych korzystających z telewizji kablowej i satelitarnej w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce. Satelity Eutelsatu świadczą szeroki zakres usług w zakresie dosyłu sygnału telewizyjnego, sieci korporacyjnych oraz szerokopasmowego Internetu stacjonarnego i mobilnego. Siedziba Eutelsat mieści się w Paryżu. Personel firmy Eutelsat i jej spółek zależnych obejmuje ponad 780 specjalistów z 30 krajów zatrudnionych w dziale sprzedaży oraz dziale technicznym i operacyjnym.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności