Muzeum Łazienki Królewskie

19.03.2013

IKONY OŚWIECENIA: IGNACY KRASICKI

W najbliższą sobotę, 23 marca 2013 r., o godz. 14.00, Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do udziału w spotkaniu warsztatowym z cyklu Ikony Oświecenia. Zajęcia poświęcone Ignacemu Krasickiemu odbędą się w Starej Pomarańczarni.

Na scenie Teatru Stanisławowskiego w Starej Pomarańczarni, uczestnicy przybiorą maski wielu ról pełnionych przez Ignacego Krasickiego. Studiując wybrane fragmenty Mikołaja Doświadczyńskiego Przypadki, porozmawiają o dylematach filozofii oświecenia.

Ikony Oświecenia to otwarte spotkania warsztatowe ukazujące życie i twórczość pisarzy, artystów i teoretyków, którzy stali się ikonami epoki Oświecenia. Celem zajęć jest poznanie głównych nurtów myśli i sztuki drugiej połowy XVIII wieku. Warsztatowy charakter spotkań pozwala lepiej zrozumieć wyznawane wówczas idee i głoszone teorie.

Najbliższe spotkanie poprowadzi Anna Maria Cyrych – edukator Ośrodka Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie, studentka filologii polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Jest również przewodnikiem miejskim po Warszawie.

Bilet wstępu: 15 zł     
Obowiązuje rezerwacja:
warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności