Tooway

10.04.2012

Internet dla każdego, wszędzie, od zaraz!

W gminie Mszczonów ruszył projekt „Internet dla każdego, wszędzie od zaraz!”. Projekt skierowany jest do wszystkich mieszkańców gminy, którzy nie mają podłączenia do Internetu. Ponadto w ramach projektu mieszkańcy mogą zgłaszać brak dostępu do Internetu pod uruchomioną infolinią oraz skorzystać z darmowego dostępu w dwóch punktach pokazowych.

Od kwietnia do czerwca br. mieszkańcy gminy Mszczonów mogą wziąć udział w projekcie „Internet dla każdego, wszędzie, od zaraz!”. W ramach projektu mieszkańcy otrzymają podłączenie do Internetu na preferencyjnych warunkach. W projekcie mogą wziąć udział podmioty, do których nie dociera Internet za pomocą światłowodów lub technologii mobilnej. 

Projekt został przygotowany po konsultacji z Władzami Gminy. Dzięki firmie Hetan Technologies Sp. z o.o. (dystrybutor Tooway™ – Internet stacjonarny przez satelitę), która zrezygnowała z opłaty za dzierżawę sprzętu i aktywację, mieszkańcy gminy będą mogli zakupić usługę od 79 zł brutto/ miesięcznie (w najpopularniejszym abonamencie HOME 6).

W ramach abonamentu HOME 6 dystrybutor oferuje wolumeny o prędkości wysyłania 6 Mb/s, pobierania 1 Mb/s oraz limit transferu 4 GB. Limit ten pozwala na pobranie i wysłanie ponad 2000 wiadomości elektronicznych, 200 h przeglądania stron www oraz ściągnięcie 3 pełnometrażowych filmów. W ramach projektu przygotowano także inne opcje abonamentów*.

W kwietniu uruchomiona została infolinia, pod którą można zgłaszać brak dostępu do Internetu (801 066 880 - czynna w dni powszednie od 9:00 do 18:00, koszt połączenia wg taryfy operatora) oraz dwa punkty pokazowe: w Gminnym Centrum Informacji Osuchów (ul. Piekarska 2), jak również w Miejskim Ośrodku Kultury (ul. Warszawska 33). W punktach pokazowych można bezpłatnie skorzystać z Internetu, przetestować usługę oraz uzyskać więcej informacji.
W Polsce, ponad 46 tys. użytkowników zgłasza brak dostępu do stacjonarnego szerokopasmowego Internetu (UKE)**. Ponadto niektóre gospodarstwa domowe, ze względu na ukształtowanie terenu oraz brak warunków technicznych, nie mają możliwości przyłączenia się do Internetu za pomocą światłowodów lub drogą radiową. To właśnie dla nich Internet stacjonarny przez satelitę jest jedynym rozwiązaniem.

Dzięki usłudze Tooway gwarantujemy zasięg w każdym miejscu na terenie Polski. Chcąc wyjść naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom mieszkańców oraz wymaganiom Komisji Europejskiej dot. zapewnienia „dostępu do Internetu szerokopasmowego” wszystkim Europejczykom do 2013, przygotowaliśmy projekt „Internet dla każdego, wszędzie, od zaraz!” – powiedział Thomas Werner, prezes Hetan Technologies Sp. z o.o. Projekt realizowany jest po raz pierwszy w naszym kraju. Zaproponowaliśmy współpracę właśnie gminie Mszczonów, gdyż jest to jedna z najprężniej rozwijających się gmin. W 2012 r. planujemy rozszerzanie projektu o kolejne gminy – dodał Werner.

Zapewnienie dostępu do Internetu wszystkim Polakom jest jednym z największych i pilnych wyzwań nowego rządu. Ograniczenie dostępu do technologii informacyjno-komunikacyjnych powoduje pogłębianie dystansu pomiędzy grupami społecznymi, trudności w podejmowaniu wyzwań związanych z szybko rozwijającym się społeczeństwem informacyjnym. Prowadzi to do marginalizacji niektórych środowisk, które z powodu braku dostępu do Internetu (lub braku umiejętności korzystania z niego) nie mają szans na dogonienie ogółu społeczeństwa.

Do niedawna Internet przez satelitę był dostępny wyłącznie dla wąskiej grupy  użytkowników i firm. Obecnie, dzięki innowacyjnym rozwiązaniom, technologia ta jest przystępna cenowo również dla  klientów indywidualnych, a jej parametry transmisyjne znacznie przewyższają standardy dyktowane (czy rekomendowane) przez Komisje Europejską. – powiedział Daniel Zadrożny, przedstawiciel Tooway™ w Polsce. Po przeprowadzeniu instalacji (nawet samodzielnej), na którą  składa się zamontowanie anteny satelitarnej oraz modemu podłączonego do komputera, użytkownik uzyskuje  natychmiastowy dostęp do Internetu z prędkością ściągania danych do 10Mb/s i wysyłania do 4Mb/s. Jak również istnieje możliwość odbioru sygnału telewizyjnego oraz korzystania z telefonii internetowej  Ponadto Internet przez satelitę działa w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. – dodał przedstawiciel Tooway™.

* Pełne informacje o projekcie i warunkach dostępne w  punktach testowych Gminy.
**Mapa UKE http://www.mapa.uke.gov.p
***

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności