Muzeum Łazienki Królewskie

19.04.2013

Wojenne i powojenne dzieje z kolekcji Łazienek Królewskich

W najbliższą środę, 24 kwietnia 2013 r, o godz. 18:00 w Pałacu na Wyspie, odbędzie się wykład poświęcony wojennym i powojennym dziejom kolekcji z Łazienek Królewskich z perspektywy losówPortretu Młodego Mężczyzny Remberanta, Praczki Gabriela Metsu oraz apliki z głową Meduzy. Wstęp bezpłatny.

Wykład poprowadzi Maria Romanowska-Zadrożna z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Środowe Wykłady” tworzą przestrzeń do dyskusji na temat tendencji i przemian panujących w kolekcjonerstwie na przestrzeni wieków oraz współcześnie. Historycy sztuki, muzealnicy i konserwatorzy odpowiadają na pytania dotyczące utraconych dzieł sztuki, ich odzyskiwania i przywracania im dawnej świetności. Podczas wykładów omawiane są źródła polskiego i europejskiego kolekcjonerstwa. Punktem odniesienia dla tych rozważań jest królewska kolekcja Stanisława Augusta, tworzona z myślą o powołaniu w Łazienkach Królewskich pierwszego polskiego, nowoczesnego muzeum publicznego.

Wstęp bezpłatny.     
Obowiązują wejściówki do odebrania w Kasie Muzeum.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności