Muzeum Łazienki Królewskie

22.04.2013

"Dzień Wolnej Sztuki" w Łazienkach Królewskich

W najbliższą sobotę, 27 kwietnia 2013 r., o godz. 12.00, w dwudziestu ośmiu Muzeach, w siedemnastu miastach w kraju odbędzie się trzecia edycja międzynarodowej akcji muzealnej Dzień Wolnej Sztuki. Z tej okazji,Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza do Pałacu na Wyspie do udziału w spotkaniu podsumowującym cykl Obrazy Czwartkowe, towarzyszącemu wystawie Bacciarelli i inni. Królewska kolekcja obrazów Stanisława Augusta.

Wolontariusze Ośrodka Edukacji Muzealnej poprowadzą spotkanie prezentując pięć, wybranych dzieł. Uczestnicy doświadczą ożywienia martwej natury, uruchomią dotyk, spojrzą na detale, wchodząc w dialog z postaciami z obrazów. Kontynuacją spotkania będzie rozmowa o spostrzeżeniach, wrażeniach i refleksjach na temat wystawy, która odbędzie się w Ermitażu.

Dzień Wolnej Sztuki opiera się na przekonaniu, że Muzea czy Galerie można zwiedzać powoli, skupiając się tylko na kilku wybranych eksponatach. Podczas wydarzenia, goście przez godzinę będą oglądać kilka wybranych przez daną instytucję obiektów. Eksponaty prezentować będą osoby, których celem będzie motywowanie gości do podjęcia dyskusji i samodzielnej refleksji. Ich zadaniem jest uświadomienie uczestnikom akcji, że muzea można zwiedzać bez żadnych kompleksów, a dzieła sztuki oglądać bez posiadania specjalistycznej wiedzy czy wykształcenia.

Wstęp wolny.              


V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności