Muzeum Łazienki Królewskie

25.04.2013

Zaproszenie na Piknik Europejski

W dniu 1 maja 2013 r. Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza mieszkańców Warszawy na rodzinny Piknik Europejski w ogrodach z okazji IX rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Piknik rozpocznie się o godz. 11:00, potrwa do godz. 16:00. Gościem Honorowym będzie Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Pan Bronisław Komorowski z Małżonką. Zaproszeni zostali również Ambasadorowie z krajów członkowskich Unii Europejskiej.

 Goście piknikować będą na trawie w magicznej atmosferze ogrodu przy Nowej Oranżerii w specjalnie przygotowanej części z leżakami. Muzeum Łazienki Królewskie zachęca do zabrania własnych koszyków piknikowych ze smakołykami, kapeluszy słonecznych oraz aparatów fotograficznych – zdjęcia z Pikniku Europejskiego wezmą udział w całorocznym konkursie fotograficznym Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku.

Wolontariusze poczęstują Gości 10 tysiącami pączków oraz napojami przygotowanymi przez sponsorów. Piknik rozpoczną przemarsze i parady wojskowych oraz policyjnej orkiestr dętych, a podczas ich koncertu w Amfiteatrze w godz. 13:00 – 14:30 wykonany będzie Hymn Unii Europejskiej.

Muzeum przygotowało specjalnie na Piknik Europejski wiele atrakcyjnych animacji edukacyjnych i pokazów dla rodzin.

  • W dniach 1 – 5 maja bezpłatny wstęp do obiektów Muzeum.
  • Wyjątkowa ekspozycja rękopisu Konstytucji 3 Maja w Pałacu na Wyspie w dniach 1-5 maja w godz. 9.00 - 20.00
  • Bajki Europejskie – warsztaty teatralno-plastyczne godz. 11:00 - 16:00. Znane wszystkim bajki europejskie stanowić będą tło inscenizacji teatralnej oraz ilustracji plastycznych w wykonaniu najmłodszych. Atrakcja dla całych rodzin.
  • Taneczna Europa - warsztaty w namiocie przy Podchorążówce dla różnych grup wiekowych godz. 11:00 – 16:00. Pokazy oraz nauka tańców europejskich zarówno współczesnych jak i dworskich.
  • Spacer z Kaczką-Oprowadzaczką godz. 11:00 - 13:00. Uczestnicy przemierzą alejki Letniej Rezydencji Stanisława Augusta pod przewodnictwem zabawnej, pełnej radości Kaczki-Oprowadzaczki. W trakcie spaceru obejrzą obiekty Muzeum oraz rzeźby z nietypowej perspektywy, poznają ogrodowych mieszkańców.
  • Mapa Odkrywców i Wiewiórek dla dzieci od 2 roku życia godz. 11:00 – 16:00. Niezwykła przygoda w ogrodach. Na mapie zaznaczone są wszystkie części letniej rezydencji Stanisława Augusta, które w sposób przyjemny dla oczu dziecka przedstawiają ciekawi mieszkańcy Ogrodu. Mapa jest drogowskazem dla rodzica, który dzięki wskazówkom i zadaniom będzie mógł wraz z dzieckiem poznać topografię i tajemnice Łazienek Królewskich.
  • Wehikuł Czasu - gra terenowa dla dzieci od 10 roku życia godz. 15:00 – 16:00. Magiczna podróż w czasie aż do XVIII wieku. Po drodze uczestników czekają niezwykłe przygody i zadania do wykonania. Gra terenowa odkryje tajemnice XVIII wiecznej rezydencji Stanisława Augusta.
  • Flash Mob - wspólny spacer Aleją Chińską godz. 16:00. Pełen radości i ekspresji spacer Aleją Chińską z elementami tańca. Prowadzący Flash Mob przy dźwiękach bębna, zachęcą zgromadzoną publiczność do wspólnej zabawy. Uczestnicy zaproszeni zostaną do akcji również za pośrednictwem portali społecznościowych. Zapraszamy wszystkich do przybycia w unijnych barwach, niebieskim i żółtym. Miejsce zbiórki w Alei Chińskiej przy bramie od ul. Agrykola.
  • Specjalną atrakcją dla uczestników pikniku będzie kadryl konny Akademii sztuki Jeździeckiej Karoliny Wajdy, który rozpocznie się na Hipodromie o godz. 15:00.

Szczegółowy program Pikniku Europejskiego na stronie www.lazienki-krolewskie.pl oraz w punktach informacyjnych przy Pałacu na Wyspie i Podchorążówce.
Sponsorzy i Partnerzy Pikniku Europejskiego w Łazienkach Królewskich: PZU SA, Restauracja Belvedere, Herbapol, Coca-Cola.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności