Muzeum Łazienki Królewskie

24.07.2013

Finał Strefy Ciszy Royal Łazienki Music Festival

Prawie 300 muzyków z kraju i ze świata, ponad 150 koncertów na sześciu scenach, w Teatrze Stanisławowskim i Pałacu na Wyspie, soliści, zespoły kameralne i orkiestry, tysiące słuchaczy - PZU Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival zyskał miano największego wydarzenia artystycznego lata w Warszawie. 27 i 28 lipca, w ramach ostatniego weekendu festiwalowego wystąpią m.in.: Kwartet smyczkowy OPIUM, Jennyfer Fouani, Kwartet klarnetowy UMFC, Duet Maślanka–Szarlik, Trio Masecki/Rogiewicz/Domagalski, Anthony Adkins, a także, specjalnie zaproszony na tę okazję wybitny skrzypek Gidon Kremer z orkiestrą Kremerata Baltica. W programie koncertu, który odbędzie się nastrojowych wnętrzach Teatru Stanisławowskiego 28 lipca o godz. 17.30, usłyszymy m.in. kompozycje M. Weinberga, R. Wagnera, A. Raskatova oraz repertuar pt. „Gidon Sun Sounds”, obejmujący utwory związane z tematyką słońca i pory letniej. Jest to jedyny płatny koncert festiwalowy - bilety w cenie 20 zł i 50 zł dostępne są w sieci i punktach sprzedaży eBilet.pl, w kasach Muzeum Łazienki Królewskie i w salonach Empik.

Gidon Kremer - łotewski skrzypek i dyrygent, dokonał ponad 120 nagrań płytowych, z których wiele zostało uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. Szeroki repertuar artysty obejmuje zarówno klasyczne i romantyczne dzieła należące do kanonu muzyki skrzypcowej, jak również kompozycje twórców XX i XXI wieku, takich jak Hans Werner Henze, Alban Maria Johannes Berg czy Karlheinz Stockhausen.

Kremerata Baltica – orkiestraskładająca się z młodych muzyków pochodzących z Republik Nadbałtyckich, której dyrektorem artystycznym jest Gidon Kremer. Grupa utalentowanych instrumentalistów występuje w największych salach koncertowych świata i cieszy się sławą jednej z najlepszych międzynarodowych orkiestr kameralnych.

Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Ogrody Muzyczne, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich.

Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Narodowego Centrum Kultury.

Sponsor tytularny: PZU SA.

Patronat Honorowy objął Pan Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności