Prawie 300 muzyków z kraju i ze świata, ponad 150 koncertów na sześciu scenach, w Teatrze Stanisławowskim i Pałacu na Wyspie, soliści, zespoły kameralne i orkiestry, tysiące słuchaczy - PZU Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival zyskał miano największego wydarzenia artystycznego lata w Warszawie. 27 i 28 lipca, w ramach ostatniego weekendu festiwalowego wystąpią m.in.: Kwartet smyczkowy OPIUM, Jennyfer Fouani, Kwartet klarnetowy UMFC, Duet Maślanka–Szarlik, Trio Masecki/Rogiewicz/Domagalski, Anthony Adkins, a także, specjalnie zaproszony na tę okazję wybitny skrzypek Gidon Kremer z orkiestrą Kremerata Baltica. W programie koncertu, który odbędzie się nastrojowych wnętrzach Teatru Stanisławowskiego 28 lipca o godz. 17.30, usłyszymy m.in. kompozycje M. Weinberga, R. Wagnera, A. Raskatova oraz repertuar pt. „Gidon Sun Sounds”, obejmujący utwory związane z tematyką słońca i pory letniej. Jest to jedyny płatny koncert festiwalowy - bilety w cenie 20 zł i 50 zł dostępne są w sieci i punktach sprzedaży eBilet.pl, w kasach Muzeum Łazienki Królewskie i w salonach Empik.
Gidon Kremer - łotewski skrzypek i dyrygent, dokonał ponad 120 nagrań płytowych, z których wiele zostało uhonorowanych prestiżowymi nagrodami. Szeroki repertuar artysty obejmuje zarówno klasyczne i romantyczne dzieła należące do kanonu muzyki skrzypcowej, jak również kompozycje twórców XX i XXI wieku, takich jak Hans Werner Henze, Alban Maria Johannes Berg czy Karlheinz Stockhausen.
Kremerata Baltica – orkiestraskładająca się z młodych muzyków pochodzących z Republik Nadbałtyckich, której dyrektorem artystycznym jest Gidon Kremer. Grupa utalentowanych instrumentalistów występuje w największych salach koncertowych świata i cieszy się sławą jednej z najlepszych międzynarodowych orkiestr kameralnych.
Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Ogrody Muzyczne, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich.
Dofinansowano ze środków: Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Miasta Stołecznego Warszawy, Narodowego Centrum Kultury.
Sponsor tytularny: PZU SA.
Patronat Honorowy objął Pan Bogdan Zdrojewski, Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego.