Muzeum Łazienki Królewskie

01.08.2013

Taiji Quan - moc ruchu w Królewskich Ogrodach

Siła wewnętrzna, dyscyplina, dynamika, precyzja ruchów i równowaga - Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza na warsztaty wprowadzające w bogaty świat Taiji Quan (Tai Chi Chuan).

W ramach Festiwalu lampionów chińskich, w sobotnie poranki w godzinach 10.00 - 12.00 w Muzeum Łazienki Królewskie odbywać się będą sesje Taiji Quan. Jest to wywodząca się z Chin tradycyjna sztuka walki, a także uzdrawiający relaks i medytacja w ruchu. Warsztaty są dedykowane osobom, które chcą odkryć możliwości świadomego poruszania się, szukają sposobu na polepszenie jakości codziennego życia w jego rozlicznych wymiarach, czy też pragną wejść na drogę praktycznego zgłębiania tajników Taiji Quan.

Warsztaty poprowadzi Jan Gliński, wieloletni adept Taiji Quan, który od 15 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia Taiji Quan. 

Program warsztatów:

cykl I (podstawowy): 3, 10, 17, 24 sierpnia

•          Kompletny cykl ćwiczeń o charakterze dynamicznego qigong’u, typowej formy rozgrzewki przed właściwym treningiem Taiji Quan

•          Fragmenty Yué Fei Ba Dua Jin (formy Ośmiu Kawałków Brokatu, dynamicznego qigong’u)

•          Fragmenty długiej formy Yang Jia Lao Jia Taiji Quan (Starego stylu szkoły Yang)

cykl II (podstawowy +): 7, 14, 21, 28 września

•          punkty programu jak w cyklu I, ćwiczenia dostosowane do składu grupy

Warsztaty będą odbywać się na trawniku przy Pałacu Myślewickim, w niepogodę w namiocie w podkowie Podchorążówki. Wstęp wolny.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności