Muzeum Łazienki Królewskie

29.08.2013

Muzeum za złotówkę

Od 1 września wstęp do Muzeum Łazienki Królewskie dla dzieci do 16 roku życia będzie kosztował symboliczną złotówkę.

Muzeum Łazienki Królewskie włącza się w nowy program Ministerstwa Kultury
i Dziedzictwa Narodowego, w ramach którego od 1 września 2013 kilkanaście polskich muzeów znacznie obniży koszty wstępu dla dzieci do 16 roku życia.

Jednym z priorytetów polityki kulturalnej jest zwiększanie dostępności dóbr kultury.
Z kolei najważniejszymi odbiorcami kultury są najmłodsi. Nie każda wystawa może być dla nich przeznaczona, ale każda instytucja kultury powinna przy konstruowaniu swojej oferty programowej pamiętać o dzieciach i młodzieży.

Troska o rozwój dzieci to troska o rozwój oraz kształt kultury narodowej w przyszłości
i jakość jej percepcji. Edukacja kulturalna i artystyczna najmłodszych jest celem samym w sobie, ale nie tylko. Doświadczenia wszystkich państw, które kładą nacisk na zwiększanie dostępności do kultury, pokazują, że osoby, które od małego mają kontakt z kulturą, wyrastają na ludzi bardziej otwartych i kreatywnych. Rozwój kultury ma bezpośrednie przełożenie na rozwój potencjału intelektualnego społeczeństwa. Kultura na wysokim poziomie to także wizytówka i najlepsza promocja Polski.

Muzeum Łazienki Królewskie było jedną z pierwszych instytucji, które włączyło się żywo w projekt „Muzeum za złotówkę”. Listę wszystkich placówek biorących udział w projekcie znaleźć można na stronie: http://www.mkidn.gov.pl/muzeumzazlotowke

Zapraszamy najmłodszych do zwiedzania Letniej Rezydencji Stanisława Augusta.
Godziny otwarcia obiektów zabytkowych: http://www.lazienki-krolewskie.pl/Godziny-otwarcia.html

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności