Muzeum Łazienki Królewskie

10.09.2013

Festiwal Edukacji dla Dzieci

Jak zachęcić dzieci do wizyty w muzeum rezydencji królewskiej? Jak pokazać im wartość królewskiej kolekcji sztuki i piękno zabytkowych ogrodów? Jak w zajmujący sposób przedstawić najmłodszym odległą historię, która nadal wpływa na nasze życie? Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza na Festiwal Edukacji skierowany do dzieci i ich rodzin. Na uczestników czekają niezwykłe zajęcia edukacyjne - warsztaty dźwiękowe, promenada muzyczna i konkursy z nagrodami.

W dniach 13 – 29 września 2013 r. odbędzie się Festiwal Edukacji dla dzieci organizowany przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Festiwal zainauguruje „Godzina przemian” – wyprawa muzyczna po ogrodzie Łazienek Królewskich, oparta na wątkach „Przemian" Owidiusza, przygotowana przez Beatę Chwedorzewską i Jerzego Kornowicza, zorganizowana we współpracy ze Związkiem Kompozytorów Polskich. „Godzina Przemian” ukaże wybrane miejsca Łazienek jako krainę ożywionych mitów, w której dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać starożytnych bogów, herosów i nimfy. Wydarzenie odbędzie się w piątek 13 września o godz. 19.00. Miejsce spotkania: brama do Łazienek przy Belwederze.

Ważnym wydarzeniem Festiwalu Edukacji będzie premiera edukacyjnej gry planszowej „Łazienki Królewskie” przygotowanej przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie we współpracy z wydawnictwem Egmont. Gra będzie dostępna w kasach muzeum oraz w salonach Empik na terenie całego kraju.

`We wrześniu na terenie Łazienek Królewskich odbędą się także dwa wydarzenia muzyczne Małej Warszawskiej Jesieni - interaktywna instalacja „Plasterki muzyki” (w Świątyni Sybilli, od 20 do 29 września) oraz „Zabawa w strugach dźwięków” - koncert perkusyjny Hob-beats Percussion Group (na placu zabaw 21 września o godz. 11.00 i 16.00).

Ponadto, w ramach Festiwalu Edukacji, odbędą się także:

„Warsztaty dźwiękowe” – zajęcia dla dzieci z field recordingu czyli badania fonosfery Łazienek Królewskich. Z szumu ogrodowej fontanny, śpiewu ptaków, krzyku pawia najmłodsi będą mieli okazję skomponować dźwiękowy pejzaż tego magicznego miejsca.

14 września, godz.12.00-18.00, spotkanie przed Pałacem na Wyspie

Koncert „Usłysz Łazienki” - koncert ten będzie kulminacją wcześniejszych warsztatów dźwiękowych. Dzieci usłyszą utwory skomponowane z dźwięków zebranych w Ogrodzie Łazienek, twórczo zinterpretowane przez artystę Marcina Dymitera.

14 września, godz.18.00, pawilon w podkowie Podchorążówki

Turniej gry „Łazienki Królewskie” – rodzinne rozgrywki gry planszowej „Łazienki Królewskie”. Uczestnicy, podczas rywalizacji, będą zdobywać wiedzę na temat króla Stanisława Augusta i jego letniej rezydencji. Dla zwycięzców turnieju nagrody.

15 września, godz.11.00-15.00, pawilon w Podchorążówce

„Zgrajmy się!” - w grze planszowej „Łazienki Królewskie” najwspanialsi artyści epoki dostarczają królowi Stanisławowi Augustowi dzieł do jego kolekcji. Tego dnia dzieci i rodzice łatwo odnajdą te dzieła w Łazienkach - stać będą przed nimi wolontariusze. Wystarczy wysłuchać ich opowieści, zapamiętać jak najwięcej szczegółów, by wziąć udział w quizie „Zgrajmy się!”.

15 września, godz. 11.00-15.00, pawilon w Podchorążówce; wizyty w obiektach: Pałac na Wyspie, Biały Domek, Stara Pomarańczarnia, Pałac Myślewicki

Wstęp na wszystkie wydarzenia w ramach Festiwalu Edukacji dla dzieci jest wolny.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności