„Salony Poezji K40” to urokliwe spotkania z poezją w klasycystycznej scenerii wnętrz Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie. We wrześniu „Salony Poezji K40” poświęcone będą twórczości poetów Powstania Warszawskiego. Znakomite aktorki i aktorzy wyrecytują dzieła Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Anny Świrszczyńskiej i Tadeusza Gajcego.
Program na wrzesień 2013 r.:
15 września – poezję Krzysztofa Kamila Baczyńskiego czytają Agnieszka Wosińska i Adam Ferency; Stara Pomarańczarnia, godz. 12.00.
22 września – poezję Anny Świrszczyńskiej czyta Ewa Wiśniewska;
Stara Pomarańczarnia, godz. 12.00.
29 września – poezję Tadeusza Gajcego czytają: Ewa Telega i Łukasz Nowicki;
Pałac na Wyspie – Sala Salomona, godz. 12.00.
Muzycznym dopełnieniem nadchodzących „Salonów Poezji K40” będzie występ wokalny Karoliny Skrzyńskiej przy fortepianowym akompaniamencie Moniki Zaborowskiej.
Cykl organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Autorką scenariusza każdego z „Salonów Poezji” jest Ewa Telega, zaś producentem wykonawczym – Lucyna Kowalska.
Wstęp na „Salony Poezji” jest bezpłatny. Obowiązują wejściówki dostępne w kasie Muzeum w dniu każdego spotkania od godz. 9:00. Bilety wstępu do Starej Pomarańczarni w cenie 5 zł.