Tooway

11.09.2013

Sporty ekstremalne z satelity

Usługa Tooway firmy Eutelsat zapewniła wyjątkowe wrażenia na żywo kibicom z niezwykłego biegu, który po raz pierwszy odbył się w polskich Tatrach. „Bieg Granią Tatr” o dystansie
70 kilometrów i ponad 5 tys. metrów różnicy poziomów wystawił na próbę ponad dwustu śmiałków z całej Polski. Impreza odbyła się w miejscu, w którym nie było dostępu do Internetu. Jednak dzięki satelitarnej usłudze Tooway, była relacjonowana na żywo.

Dzięki satelicie KA-SAT firmy Eutelsat nie ma w tej chwili miejsca w Europie, gdzie organizacja jakichkolwiek zawodów czy imprezy byłaby zagrożona, poprzez brak łączności. Nawet w najbardziej ekstremalnych lokalizacjach bardzo łatwo i szybko można połączyć się ze siecią internetową dzięki usłudze Tooway, o czym przekonali się organizatorzy „Biegu Granią Tatr”.

„Usługa Tooway została wykorzystana przy Schronisku na Hali Ornak. Jest to miejsce oddalone
o ponad 5 kilometrów od wylotu Doliny Kościeliskiej, u samego podnóża tatrzańskich szczytów, gdzie właściwie nie ma zasięgu telefonii komórkowej”
– powiedziała Monika Strojny z biura BGT. „Dzięki usłudze Tooway mieliśmy możliwość relacjonowania pomiaru czasu na żywo w Internecie, dzięki czemu kibice, mieli dostęp do aktualnych wyników wszystkich zawodników”.

Usługa Tooway jest dostępna w każdym miejscu w Polsce, zarówno dla firm, jednostek samorządowych jak i osób prywatnych. Wykorzystuje niezawodną technologię satelitarną i świetnie sprawdza się w miejscach, gdzie inne możliwości odbioru Internetu zawodzą. Potwierdza to również Monika Strojny: „Nie było żadnych zakłóceń ani przerw, system spełnił swoją rolę w 100%”. Usługa zapewnia stały dostęp do Internetu z szybkością 20 Mb/s w przypadku pobierania danych oraz 6 Mb/s w przypadku wysyłania, bez potrzeby korzystania z dodatkowej infrastruktury naziemnej.
W skład zestawu do odbioru Internetu wchodzi niewielka antena satelitarna oraz modem do którego podłączany jest komputer.

Usługa Tooway realizowana jest przez satelitę KA-SAT, którego właścicielem jest Eutelsat, wiodący operator satelitarny w Europie. Dostępny od 2011 roku system zapewnia niezawodne satelitarne usługi szerokopasmowe dla konsumentów, przedsiębiorstw i nadawców w wyjątkowo przystępnej cenie. Satelita KA-SAT jest głównym elementem nowoczesnej infrastruktury komunikacyjnej, w skład której wchodzi również zaawansowana sieć naziemna połączona światłowodem z siecią szkieletową Internetu.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności