Muzeum Łazienki Królewskie

26.09.2013

Finałowy Weekend

Ostatnie zapalenie lampionów na Alei Chińskiej, promenada muzyczna po ogrodzie Łazienek Królewskich, zakończenie wystawy plenerowej „Rezydencja i Ogrody Księcia Gong w Pekinie” i przeniesienie ekspozycji „Metamorfozy” z Pałacu na Wyspie do przestrzeni wirtualnej– to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych na najbliższy weekend w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

W najbliższy weekend 28 - 29 września w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zakończy się trwający od 2 sierpnia 2013 r. Festiwal lampionów chińskich i towarzysząca mu wystawa plenerowa „Rezydencja i Ogrody Księcia Gong w Pekinie”. Zapraszamy do wykorzystania ostatnich dni września na obejrzenie niezwykłej ekspozycji, która, wraz z oświetloną blaskiem lampionów Aleją Chińską, cieszy się ogromnym zainteresowaniem gości z całego świata.

W niedzielę 29 września nastąpi uroczyste zakończenie Festiwalu Edukacji dla dzieci. W tym dniu o godz. 18.30 zapraszamy najmłodszych sympatyków Muzeum wraz z rodzicami na „Godzinę przemian” - wyprawę muzyczną po ogrodzie Łazienek Królewskich, opartą na wątkach „Przemian" Owidiusza. „Godzina przemian” ukaże wybrane miejsca Łazienek jako krainę ożywionych mitów, w której dzieci będą miały niepowtarzalną okazję spotkać starożytnych bogów, herosów i nimfy. Miejsce spotkania: brama do Łazienek przy Belwederze.

W najbliższą niedzielę odbędzie się również ostatni Koncert Chopinowski, kończący 54. sezon recitali fortepianowych pod Pomnikiem Chopina. O godz. 12.00 wystąpi Gil Jetley (Wielka Brytania), a o godz. 16.00 Agnieszka Korbecka-Chrabałowska. Wstęp wolny.

W nadchodzący weekend goście Muzeum będą mieli również ostatnią okazję do zwiedzenia wystawy „Metamorfozy. Królewska kolekcja grafiki Stanisława Augusta” w Pałacu na Wyspie. Dla tych, którzy nie zdążą zobaczyć ekspozycji, na stronie internetowej Muzeum (www.lazienki-krolewskie.pl, zakładka Wystawy) dostępna będzie polsko-angielska prezentacja multimedialna przedstawiająca królewską kolekcję XVIII-wiecznych grafik z cyklu „Metamorfozy” opartego na dziele Owidiusza. Prezentacja umożliwi dokładne obejrzenie grafik dzięki opcji powiększenia i podglądu detali, zaś szczegółowe opisy pozwolą na wnikliwe zapoznanie się z wątkami mitologicznymi.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności