Muzeum Łazienki Królewskie

30.09.2013

Górecki, Lutosławski, Penderecki - wystawa fotografii

„Górecki, Lutosławski, Penderecki” to tytuł najnowszej wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego przygotowanej w ramach obchodów Roku Witolda Lutosławskiego.Od 3 do 27 października 2013 r. fotografie trzech wybitnych polskich kompozytorów będą prezentowane w Alejach Ujazdowskich, w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie.

3 października 2013 r. o godz. 11.00 w Pałacu na Wyspie odbędzie się wernisaż wystawy „Górecki, Lutosławski, Penderecki”, która jest artystycznym zapisem trzech spotkań Czesława Czaplińskiego z największymi polskimi kompozytorami naszych czasów – Henrykiem Mikołajem Góreckim, Witoldem Lutosławskim i Krzysztofem Pendereckim. Jest to kolejna po „Artyści Europie” ekspozycja fotograficznych portretów wybitnych ludzi kultury, prezentowana przez Czesława Czaplińskiego w Łazienkach Królewskich. Wystawa „Górecki, Lutosławski, Penderecki” została uzupełniona opisami w języku Braille’a.

Wernisażowi będzie towarzyszyła konferencja prasowa i koncert fortepianowy duetu Lutosławski Piano Duo. W repertuarze:

  • W. Lutosławski - Wariacje na temat Paganiniego
  • H. M. Górecki - Toccata

Wstęp na koncert jest bezpłatny, ilość miejsc ograniczona.

Osoby zainteresowane proszone są o potwierdzenie udziału: rsvp@lazienki-krolewskie.pl

Czesław Czapliński - artysta fotograf, dziennikarz i autor filmów dokumentalnych, od 1979 r. mieszka w Nowym Jorku i Warszawie. Autor ponad 100 wystaw fotograficznych w Polsce i na świecie, twórca ponad 30 albumów i książek, autor kilkuset artykułów i reportaży, pomysłodawca prestiżowego Konkursu Fotograficznego „ Łazienki Królewskie – Cztery Pory Roku”. W ciągu ponad trzydziestu lat kariery fotografował najbardziej znane osobistości ze świata biznesu, kultury, polityki, sportu, takie jak: Muhammad Ali, Plácido Domingo, Luciano Pavarotti, Michael Jackson, Bernardo Bertolucci, Roman Polański, Oscar de la Renta, Calvin Klein, Catherine Deneuve, Isabella Rossellini, Pablo Picasso, Andy Warhol, Umberto Eco czy Jerzy Kosiński. Prace artysty znajdują się m.in. w zbiorach Library of Congress w Waszyngtonie, New York Public Library, Muzeum Narodowym w Warszawie i w wielu kolekcjach prywatnych na całym świecie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności