Muzeum Łazienki Królewskie

15.05.2012

Magiczna Noc Muzeów w Łazienkach Królewskich

Żywe rzeźby, spacer z latarkami w poszukiwaniu duchów, zwiedzanie Rezydencji Królewskiej przy świecach oraz koncert legendarnej grupy Deep Forest to atrakcje, które czekają na odwiedzających podczas Nocy Muzeów  19 maja 2012 w Łazienkach Królewskich w Warszawie.

Od  19:00 do 2:00 zaplanowano zwiedzanie Pałacu na Wyspie przy świecach. W każdej sali będzie można spotkać „żywe rzeźby”, które opowiedzą o tajemnicach kolekcji króla Stanisława Augusta.  Zwiedzający będą mieli także okazję zobaczyć XIX-wieczną gipsową kopię Piety – najsłynniejszej rzeźby Michała Anioła.

Przed Pałacem na Wyspie odbędą się także animacje dźwiękowo-wizualne i konkurs fotograficzny.

Dla najmłodszych, w godzinach 20:00-23:00 zaplanowano Noc Duchów, czyli tajemniczą wyprawę po Ogrodach Łazienkowskich w poszukiwaniu rzeźb plenerowych. Organizatorzy zapowiadają, że jak na Noc Duchów przystało, niektóre z rzeźb mogą ożyć. Uczestnicy powinni zabrać ze sobą latarki oraz zgłosić udział w zabawie pod adresem mailowym: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl, gdyż liczba miejsc jest ograniczona. Zbiórka w Starej Kordegardzie.

Pod Pomnikiem Chopina, Stołeczna Estrada przygotowała największe wydarzenie muzyczne podczas tegorocznej Nocy Muzeów. O godz. 21:00 zagra legendarna grupa Deep Forest. Francuscy muzycy: Michel Sanchez i nagrodzony Emmy Eric Mouquet zagrają elektroniczne utwory zainspirowane muzyką etniczną z różnych miejsc świata. Z uwagi na miejsce, nie zabraknie również wątków chopinowskich.

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Istnieje także możliwość odebrania wejściówek z zarezerwowaną godziną wstępu do Pałacu na Wyspie. Wejściówki można odebrać od czwartku 17. maja do soboty 19. maja w Kasie Głównej Muzeum (w pawilonie zachodnim Pałacu na Wyspie).

Jak dojechać?
Między Łazienkami Królewskimi, Zamkiem Królewskim a Muzeum Narodowym zapewnione zostanie specjalne połączenie autobusem PZU. Autobus będzie się zatrzymywał na przystankach:
Al. Ujazdowskie przy ul. Bagatela, ZTM Podwale oraz ZTM Muzeum Narodowe.

Noc Muzeów to ogólnoeuropejska impreza kulturalna, w ramach której na jedną noc otwierają się placówki kulturalne: muzea, galerie, domy kultury, biblioteki, kościoły, kawiarnie. W Warszawie Noc Muzeów odbędzie się po raz dziewiąty. W tym czasie zyskała niezwykłą popularność wśród mieszkańców, którzy co roku licznie odwiedzają stołeczne obiekty, często zamknięte na co dzień dla zwiedzających.  Każda z placówek przygotowuje z tej okazji wyjątkowe atrakcje, a wstęp do wszystkich jest darmowy.


V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności