Muzeum Łazienki Królewskie

08.10.2013

Klub Królewskich Przyrodników - zajęcia edukacyjne dla dzieci

Co się kryje wewnątrz roślin? Po co wężom łuski, a wiewiórce ogon? Dokąd jesienią odlatują  ptaki? Jeśli Twoje dziecko wciąż zadaje podobne pytania, to znaczy, że ma zadatki na młodego badacza przyrody. Nie zwlekaj i zapisz je do Klubu Królewskich Przyrodników w Łazienkach Królewskich.

W październikowe niedziele, w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbywać się będą zajęcia edukacyjne Klubu Królewskich Przyrodników. 13, 20 i 27 października, dzieci, pod opieką doświadczonego biologa, będą eksplorować zabytkowe ogrody Łazienek Królewskich - zbadają ich florę i faunę, dowiedzą się m.in. co tak naprawdę w trawie piszczy i dlaczego przyroda zaskakuje nas niezwykłymi kolorami, zapachami i dźwiękami. Będzie odrobina informacji z historii nauki, a także nieco naukowych nowinek. Dzieci przekonają się, że fascynujący świat zwierząt i roślin był inspirujący również dla nadwornych artystów króla Stanisława Augusta.

Wstęp na zajęcia: 15 zł/os. (bilety do kupienia w kasach Muzeum na min. 15 minut przed zajęciami).

Liczba osób ograniczona do 16 na grupę.

Miejsce spotkania: przed Pałacem na Wyspie.

Sposób prowadzenia zajęć będzie dostosowany do wieku uczestników.

Program spotkań w Klubie Królewskich Przyrodników: 

13 października, godz. 11.00 i godz. 13.00

ARACHNE W OGRODZIE, CZYLI O PAJĄKACH SŁÓW KILKA

Pająki, w wielu kulturach, były symbolami albo szczęścia, albo zła. We współczesnym świecie przeważa pogląd, że są to niebezpieczne stwory. Na zajęciach dzieci poznają prawdę o pająkach i ich roli w ekosystemie. Po tym spotkaniu żaden maluch nie będzie się bał tych niezwykłych bezkręgowców.

20 października, godz. 11.00 i godz. 13.00

JAK „DZIAŁA” OGRÓD, CZYLI ZIELONA PRZESTRZEŃ W MIKROSKALI

Na zajęciach dzieci przyjrzą się procesom niezbędnym do funkcjonowania natury, poznają dietę roślinożerców, drapieżników i saprofagów, dowiedzą się, co znajduje się strukturach wewnątrzkomórkowych chloroplastów i dlaczego jest to tak ważne dla ludzi. Zobaczą także glebę z łazienkowskich ogrodów w mikroskali i nauczą się obsługiwać mikroskop.

27 października, godz. 11.00 i godz. 13.00

CO ĆWIERKA, KWACZE I KWILI W ŁAZIENKACH?

Mało kto wie, że zlokalizowany w centrum miasta ogród łazienkowski jest enklawą dla ptaków. Ornitolodzy doliczyli się tu blisko 70 gatunków. Z tej liczby aż 44 buduje tu gniazda i jest związana z Łazienkami Królewskimi na stałe lub sezonowo. Zapraszamy dzieci na niesamowitą wycieczkę ornitologiczną, podczas której będą miały okazję odnaleźć, rozpoznać i nazwać wiele gatunków ptaków.

PROWADZĄCY:

Dariusz Kucharski - absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym obszarem jego zainteresowań jest biologia i ekologia bezkręgowców, głównie owadów i pajęczaków. Przybliża też innym świat tych niezwykłych organizmów m.in. jako autor artykułów popularno-naukowych i redaktor największego, polskiego portalu poświęconego egzotycznym zwierzętom - www.terrarium.pl. Jako edukator prowadził warsztaty i wykłady m.in. w Ogrodzie Botanicznym PAN, a także dla Uniwersytetu Dzieci w Warszawie. Jest częstym gościem przyrodniczych audycji radiowych, głównie „Zagadkowej Niedzieli” w Programie Trzecim Polskiego Radia. Jego pasją są również podróże w odległe rejony świata, najczęściej z dala od popularnych szlaków turystycznych.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności