Tooway

15.10.2013

Eutelsat powiększa do 4 tys. osób grono certyfikowanych instalatorów usługi satelitarnej Tooway

Firma Eutelsat Communications poinformowała o ważnym osiągnięciu na froncie walki z wykluczeniem cyfrowym. Grono wyszkolonych, certyfikowanych instalatorów szerokopasmowej usługi satelitarnej Tooway liczy sobie już 4 tys. osób. Osoby te zapewniają dostęp do szerokopasmowego Internetu mieszkańcom regionów o słabym zasięgu lub będących poza zasięgiem infrastruktury naziemnej.

Dzięki największemu tego typu, bezpłatnemu programowi szkoleniowemu, usługę Tooway może już instalować 4 tys. certyfikowanych instalatorów, w ośmiu językach i dwudziestu krajach w Europie. Program szkoleniowy ujednolicił najlepsze praktyki w zakresie instalacji szerokopasmowej usługi satelitarnej na całym kontynencie europejskim. Do końca 2014 r. w ramach programu zostanie przeszkolonych kolejnych tysiąc instalatorów, co zwiększy zasięg usługi w krajach bałkańskich, Niemczech, krajach skandynawskich, Polsce i Hiszpanii. Informacja ta została podana przez Eutelsat podczas targów All Digital Expo Forum, trwających do 6 października we włoskiej Vicenzie.

Poprzez budowanie rozległej sieci profesjonalnych instalatorów firma Eutelsat pomaga zapewnić dostęp do szerokopasmowego Internetu w całej Europie, a jednocześnie tworzy miejsca pracy oraz rozszerza kompetencje instalatorów telewizji satelitarnej.

Program szkoleniowy Tooway™ Installer Training Programme obejmuje praktyczne szkolenia bezpośrednie, interaktywną aplikację do analizy miejsca montażu, instalacji i ustawienia anteny satelitarnej, jak również dostęp do serwisu WWW dla certyfikowanych instalatorów, w którym znaleźć można praktyczne informacje, narzędzia i usługi zwiększające jakość instalacji.

Usługa Tooway™ firmy Eutelsat jest adresowana głównie do użytkowników indywidualnych oraz firm, które nie mają dostępu do szerokopasmowego Internetu lub ich łącze zapewnia szybkość nie większą niż 2 Mb/s. Najnowsza wersja usługi Tooway™ zapewnia maks. szybkość pobierania do 20 Mb/s oraz maks. szybkość wysyłania do 6 Mb/s, co czyni ją najszybszą satelitarną usługą szerokopasmową w Europie. Usługa jest dostępna za pośrednictwem niewielkiej (77 cm) anteny satelitarnej i modemu, a dostarcza ją KA-SAT, najbardziej wydajny europejski satelita.

Program szkoleniowy Eutelsat został wyróżniony przez organizację Global VSAT Forum (GVF), skupiającą podmioty zajmujące się dostarczaniem satelitarnych usług szeroko-
i wąskopasmowego dostępu do Internetu użytkownikom na całym świecie.

Program Tooway™ Installer Training Programme to dobry przykład dla całej branży, zarówno pod względem koncepcji, jak i realizacji” — powiedział David Hartshorn, sekretarz generalny organizacji GVF, która wsparła Eutelsat modułami online opartymi na swoim międzynarodowym programie szkoleniowym. „Program firmy Eutelsat jest nie tylko największym i najbardziej kompleksowym z programów oferowanych przez operatorów satelitarnych, lecz także podkreśla zaangażowanie firmy na rzecz promowania dobrych praktyk w branży i redukowania zakłóceń”.

Eutelsat wsparł jednodniową konferencję European Digital Installer Conference, która odbyła się 5. października podczas targów All Digital ExpoForum. W konferencji wzięli udział przedstawiciele branży oraz najważniejszych organizacji krajowych i ogólnoeuropejskich. Dyskutowali na takie tematy jak: europejska polityka wspierania satelit jako sposobu na zapewnienie wszystkim obywatelom UE szerokopasmowego dostępu do Internetu, promocja szkoleń dla instalatorów cyfrowych oraz harmonizacja europejskich standardów jakości instalacji.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności