Tooway

16.10.2013

Rozwiązania satelitarne w zapewnieniu łączności na lądzie, wodzie i w powietrzu

Podczas międzynarodowych targów przemysłu obronnego MSPO w Kielcach oraz BALTEXPO w Gdańsku, firma TTcomm S.A. zaprezentowała najnowsze rozwiązania satelitarne firmy Eutelsat przeznaczone dla instytucji, wojska oraz jednostek pływających.

Jedną z usług dostarczanych przez TTcomm S.A. jest iDirect - wiodąca platforma satelitarna stosowana  powszechnie zarówno w aplikacjach komercyjnych jak i wojskowych. Jest to idealne rozwiązanie dla systemów globalnych. Świetnie się sprawdza zarówno jako terminale stacjonarne, jak i również będące w ruchu. W swej podstawowej wersji składa się ze stacji centralnej i wielu podłączonych stacji zdalnych. Zapewnia bezpieczeństwo transmisji danych poprzez szyfrowanie AES  lub 3DES, TRANSEC.

Mobilne zastosowanie iDirect jest idealnym rozwiązaniem we wszystkich sytuacjach, gdy konieczna jest szybka instalacja łącza internetowego o dużej przepustowości. Usługa może być wykorzystywana m.in. do stworzenia sieci w czasie klęski żywiołowej, katastrof czy w innych sytuacjach kryzysowych. Bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku łączy okazjonalnych, takich jak np. organizacja wydarzeń w miejscach z utrudnionym dostępem do komunikacji (w górach, lesie, itp). Terminale mobilne można dowolnie przewozić lub przenosić, po dotarciu na miejsce instalacja trwa nie dłużej niż pół godziny. Istnieje również możliwość korzystania z dostępu do Internetu podczas przemieszczania się pojazdu (SOTM – SatCom On The Move).

Usługa może być realizowana na obszarze całej Europy, Azji i Afryki, wschodniej część Ameryki Płn. i w Ameryce Środkowej, całkowicie niezależnie od lokalnej infrastruktury telekomunikacyjnej. Maksymalna prędkość transmisji wynosi 10 Mb/s w przypadku pobierania danych, oraz 4 Mb/s dla wysyłania. Istnieje także możliwość zestawienia łącza internetowego z terminalem morskim zainstalowanym na statku. W Europie usługi dla jednostek latających oraz poruszających się po zbiornikach wodnych są realizowane poprzez system VSAT firmy Eutelsat, która jest pionierem tego typu rozwiązań na świecie. Technologia pozwala na korzystanie z szerokopasmowego Internetu zarówno przez jednostki cywilne, jak i wojskowe oraz rządowe. 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności