Tooway

12.11.2013

Popularna sieć sklepów wprowadza satelitarne usługi do swojej oferty

Euronics, jedna z czołowych sieci sklepów z elektroniką w Niemczech, nawiązała współpracę z firmą Eutelsat Communications i jej partnerem getinternet. Na jej mocy wprowadziła do swojej oferty usługi satelitarnego dostępu do szerokopasmowego Internetu, przeznaczone dla konsumentów, których część w dalszym ciągu jest poza zasięgiem wysokiej jakości łączy szerokopasmowych.

Euronics Deutschland obejmuje 1700 niezależnych sprzedawców prowadzących ponad 1900 detalicznych sklepów z elektroniką w całych Niemczech. Umowa z firmą Eutelsat pozwoli oferować klientom satelitarną usługę szerokopasmową Tooway, która umożliwia pobieranie danych z szybkością 20 Mb/s i wysyłanie z szybkością 6 Mb/s, zapewnia więc najwyższą jakość Internetu satelitarnego w Europie.

Do korzystania z usługi wystarczy niewielka antena satelitarna i modem podłączony do komputera PC lub sieci domowej. Sprzedawcy Euronics oferują również usługi dodatkowe, takie jak komunikacja VoIP i odbiór kanałów TV, które mogą być dostarczane za pośrednictwem usługi Tooway.  

Sklepy działające pod szyldem Euronics stawiają na szeroką wiedzę personelu na temat innowacyjnych, znakomitych jakościowo produktów, dlatego przy wsparciu firmy Eutelsat Euronics przeszkolił już pierwszych 100 pracowników w zakresie działania i funkcji usługi Tooway. Partner firmy Eutelsat, getinternet, pomoże klientom w instalacji i podłączaniu terminali. Użytkownicy mogą też zainstalować system samodzielnie.

Peter Koßmann, dyrektor ds. telekomunikacji w grupie zakupowej Euronics Deutschland eG, powiedział - Wielu klientów mieszkających na terenach wiejskich lub przedmieściach większych i mniejszych miast, nie ma do dyspozycji połączeń szerokopasmowych o dostatecznej szybkości. Innowacyjna usługa satelitarna, którą wprowadzamy do naszej oferty elektroniki użytkowej, pozwala nam rozwiązać ten problem i udostępnić klientom połączenie szerokopasmowe niezależnie od miejsca ich zamieszkania. Za pośrednictwem usługi Tooway można odbierać kanały TV o najwyższej jakości obrazu na telewizorach Smart TV i OLED — wystarczy tylko dodać do anteny satelitarnej niewielkie urządzenie.

Udo Neukirchen, dyrektor firmy Eutelsat ds. sprzedaży i marketingu usługi Tooway w Niemczech, dodał - Wyspecjalizowani detaliści Euronics i ich pracownicy mają bezpośredni kontakt z potrzebami klientów. Ich obecność na głównych ulicach miast, wiedza i podejście ukierunkowane na klienta, w połączeniu z usługą Tooway i doświadczeniem instalacyjnym firmy getinternet, odegrają ważną rolę w walce z wykluczeniem cyfrowym w Niemczech.

Usługa Tooway jest realizowana za pośrednictwem KA-SAT, pierwszego w Europie satelity o dużej przepustowości (HTS). Łączna pojemność satelity KA-SAT przekracza 90 Gb/s, co pozwoliło udostępnić nową ofertę konkurencyjnych cenowo satelitarnych usług szerokopasmowych dla gospodarstw domowych i firm w całej Europie oraz w basenie Morza Śródziemnego. Dzięki nowoczesnej technologii wiązek punktowych w paśmie Ka satelita KA-SAT przyczynił się do znacznego obniżenia kosztów satelitarnego dostępu szerokopasmowego.

O EURONICS Deutschland eG

Grupa zakupowa EURONICS Deutschland eG, której siedziba znajduje się w Ditzingen (Niemcy), ma wyraźną przewagę nad konkurencją — odnotowuje obroty na poziomie ok. 3,75 mld EUR, a jej udział w rynku sięga 11% całego sektora elektroniki użytkowej. Do grupy EURONICS należy ok. 1700 członków prowadzących łącznie ok. 1900 sklepów w całych Niemczech, które sprzedają elektronikę rozrywkową, komputery PC/multimedia, telefony komórkowe i sprzęt telekomunikacyjny, sprzęt fotograficzny oraz urządzenia AGD. Wszechstronna oferta usług i indywidualne porady udzielane przez wykwalifikowany personel stanowią część standardowej obsługi w sklepach działających pod tym szyldem.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności