Muzeum Łazienki Królewskie

20.01.2014

„Tuuudaaa” – przedstawienie lalkowe dla maluszków w Łazienkach Królewskich

Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza najmłodsze dzieci wraz z opiekunami na wspólną podróż do niezwykłego świata teatru lalek i dziecięcej wyobraźni. 25 stycznia 2014 r. o godz. 16:00 i 26 stycznia 2014 r. o godz. 11:00, w Starej Kordegardzie odbędzie się spektakl teatralny „Tuuudaaa”, co w języku dzieci oznacza „Cud”. W przedstawieniu dedykowanym widzom w wieku od 2 lat, wykorzystane zostaną podstawowe elementy teatru lalek - magia poruszania przedmiotów za pomocą wewnętrznej siły i radość ich postrzegania. Spektakl złożony jest z fragmentów wydarzeń z życia postaci wykonanych z kombinacji najprostszych figur geometrycznych: koła, trójkąta, kwadratu i półkola, podzielonych na trzy kolory: niebieski, czerwony i żółty. W trakcie przedstawienia dzieci poznają m.in. Zuzę (żółty) Rozę, (czerwony) i Belskiego (niebieski), a także kwiaty, psa, kota, krowę, ślimaka i wilka. Razem z nimi wyruszą w niezwykłą podróż - będą wędrować od wschodu do zachodu słońca. Scenom towarzyszyć będą fragmenty muzyczne zaczerpnięte z popularnych w Polsce piosenek dla dzieci.

„Tuuudaaa” (reż.: Ilir Dragovoja, lalki: Ilir Dragovoja) – przedstawienie stworzone w oparciu o teatralną pracę i badania Studia Teatralnego - Mały Pokoik Wyobraźni, we współpracy z awangardową i innowacyjną metodą pracy węgierskiego studia teatru dla widzów od 2 lat. Spektakl zrealizowano w ramach stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Występują: Sebastian Świąder, Zosia Wronka, Paulina Andruczyk, Kama Kamińska, Kacper Świąder, Justyna Wielgus, Ilir Dragovoja.

Wstęp wolny. Zapisy: nr tel.: 536 331 459; e-mail: wielgusjust@gmail.com

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności