Muzeum Łazienki Królewskie

20.02.2014

Zimowy Wieczór Światła – odkrywamy Łazienki Królewskie po zmroku

 

1 marca br. o godz. 18.30 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie odbędzie się Zimowy Wieczór Światła. To jedyny taki wieczór w roku i wyjątkowa szansa zobaczenia zupełnie innego oblicza Łazienek Królewskich.

Zimowy Wieczór Światła to wieczorny spacer po ogrodach Muzeum, podczas którego będzie można podziwiać pięknie oświetlone obiekty rezydencji króla Stanisława Augusta. Spacer wyruszy spod trzech bram: bramy w sąsiedztwie Ogrodu Botanicznego, bramy przy Pomniku Chopina (przy Alejach Ujazdowskich), a także przy Bramie Herbowej (od strony ul. Agrykoli). Trzy nastrojowo oświetlone trasy poprowadzą uczestników spaceru na taras Pałacu na Wyspie, gdzie odbędzie się premiera specjalnie na tę okazję skomponowanego utworu pt. Drzewa i zimowe światła.

Zimowy Wieczór Światła odbywa się w Muzeum Łazienki Królewskie już po raz drugi. Obok Łazienek Królewskich, tego samego dnia Zimowy Wieczór Światła organizują: Zamek Lunéville we Francji, Park Księcia Pücklera w Bad Muskau w Niemczech, Muzeum Carskie Sioło w Rosji i Rezydencja Księcia Gonga w Chinach. W ubiegłym roku dyrektorzy muzeów z tych krajów nawiązali współpracę w ramach międzynarodowego projektu Ogrody Światła. Celem projektu jest promocja najpiękniejszych historycznych ogrodów i muzeów z całego świata. W marcu w Galerii Plenerowej Muzeum Łazienki Królewskie w Alejach Ujazdowskich będzie można zobaczyć wystawę Ogrody Światła, ukazującą architekturę i ogrody wszystkich partnerów projektu.

  Udział w Zimowym Wieczorze Światła w Łazienkach Królewskich jest bezpłatny. Pierwszych gości nagrodzimy lampionami, wszystkich zachęcamy do zabrania ze sobą latarek.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:30, prosimy o wcześniejsze przybycie.

Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR manager

tel.: 502 782 783; e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

v5group, victoria promotion, www.v5group.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności