Muzeum Łazienki Królewskie

24.02.2014

Klub Królewskich Przyrodników - rodzinna podróż do świata natury w Łazienkach Królewskich

Łazienki Królewskie to niezwykły, tętniący życiem ogród. Zamieszkują go miliony żywych organizmów, zarówno roślin, jak i zwierząt. Zobaczyć je mogą tylko ci, którzy wiedzą, jak, gdzie i kiedy ich szukać. Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkie dzieci do odkrywania tego niezwykłego mikrokosmosu podczas warsztatów w Klubie Królewskich Przyrodników.

2 marca 2014 r. o godz. 11:00 w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się kolejne warsztaty z cyklu Klub Królewskich Przyrodników. Podczas zajęć „Jak działa ogród, czyli zielona przestrzeń w mikroskali” dzieci przyjrzą się procesom niezbędnym do funkcjonowania natury, sprawdzą, jak w mikroskali wygląda gleba z łazienkowskich ogrodów, a także nauczą się samodzielnej obsługi profesjonalnego mikroskopu.

  Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku.

Bilet rodzinny: 15zł; miejsce spotkania: Pałac na Wyspie.

Info i zapisy na e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl, liczba miejsc ograniczona.

Cykl warsztatów Klub Królewskich Przyrodników będzie się odbywał do grudnia 2014 r., w każdą pierwszą niedzielę miesiąca, o godz. 11:00.

PROWADZĄCY: Dariusz Kucharski - absolwent Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego. Głównym obszarem jego zainteresowań jest biologia i ekologia bezkręgowców, głównie owadów i pajęczaków. Przybliża też innym świat tych niezwykłych organizmów m.in. jako autor artykułów popularno-naukowych i redaktor największego, polskiego portalu poświęconego egzotycznym zwierzętom - www.terrarium.pl. Jako edukator prowadził warsztaty i wykłady m.in. w Ogrodzie Botanicznym PAN, a także dla Uniwersytetu Dzieci w Warszawie. Jest częstym gościem przyrodniczych audycji radiowych, głównie „Zagadkowej Niedzieli” w Programie Trzecim Polskiego Radia.

Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

pr manager

v5group, victoria promotion, www.v5group.pl

tel.: 502 782 783

 e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności