Muzeum Łazienki Królewskie

06.03.2014

Medytacje filozoficzne - spotkania z wybitnymi myslicielami w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie zaprasza do udziału w cyklu otwartych dyskusji na tematy filozoficzne i pokrewne filozofii. Proponujemy spotkania z wybitnymi przedstawicielami myśli społecznej, podczas których będziemy wspólnie szukać odpowiedzi na pytania, które ludzie od wieków zadawali i które wciąż na nowo stawiamy.

8 marca 2014 r. o godz. 16.00, w Łazienkach Królewskich w Warszawie, w Pałacu na Wyspie odbędzie się kolejny wykład z cyklu „Medytacje filozoficzne”. Gościem spotkania będzie prof. Władysław Stróżewski, który poprowadzi rozważania na temat „Doświadczenie czasu, doświadczenie istnienia”. Cykl „Medytacji filozoficznych” jest organizowany przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską w Muzeum Łazienki Królewskie wspólnie z Fundacją na Rzecz Myślenia im. Barbary Skargi. Prowadzenie: prof. dr hab. Cezary Wodziński.

Wstęp wolny. Ilość miejsc ograniczona - prosimy o potwierdzenie przybycia na adres e-mail: rsvp@lazienki-krolewskie.pl

Władysław Stróżewski - ur. w 1933 r. Uczeń J. Klingera, S. Swieżawskiego, M. A. Krąpca, R. Ingardena oraz I. Dąmbskiej. Absolwent filozofii na KUL (1955), gdzie obronił doktorat (1958). W 1968 r. habilitował się na Uniwersytecie Jagiellońskim, którego od 1958 r. do dziś jest wykładowcą. Wykładał również na KUL, Akademii Muzycznej w Krakowie oraz w Wyższej Szkole Filozoficzno-Pedagogicznej Ignatianum. Tutor w Collegium Invisible. Wieloletni członek redakcji miesięcznika „Znak”, redaktor naczelny „Kwartalnika Filozoficznego”. Członek czynny Polskiej Akademii Nauk oraz Polskiej Akademii Umiejętności. Przewodniczący Polskiego Towarzystwa Filozoficznego. Główne obszary badań: zagadnienie negacji i niebytu, problematyka twórczości, ontologia, aksjologia, metafizyka. Laureat Nagrody Krakowska Książka Miesiąca za zbiór esejów „O wielkości. Szkice z filozofii człowieka” (2002). Doktor honoris causa Uniwersytetu Jagiellońskiego (2003). Ostatnio opublikował: „Logos, wartość, miłość”, „Dialektyka twórczości”, „Ontologia”, „O wielkości. Szkice z filozofii człowieka”, „Istnienie i sens”. Więcej aktualności na profilu www. facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

pr manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783; e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności