Muzeum Łazienki Królewskie

12.03.2014

„Nowoczesny Patriotyzm” – program bezpłatnych lekcji muzealnych w czterech Rezydencjach Królewskich

Od 17 marca do końca kwietnia br. w czterech Muzeach - Rezydencjach Królewskich: na Zamku Królewskim w Warszawie, Muzeum Łazienki Królewskie, Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz na Zamku Królewskim na Wawelu, szkoły i przedszkola będą mogły skorzystać z bezpłatnych lekcji muzealnych poświęconych problematyce nowoczesnego patriotyzmu.

Program „Nowoczesny Patriotyzm” będzie realizowany już po raz drugi. Pierwsza edycja w listopadzie 2012 roku spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez uczniów i nauczycieli - w bezpłatnych lekcjach muzealnych wzięło udział prawie 16,5 tys. uczniów z całej Polski. W tym roku każda z Rezydencji przygotowała własny temat wiodący. Uczestniczący w zajęciach uczniowie zdobędą wiedzę o królewskich kolekcjach oraz o ważnych postaciach i wydarzeniach historycznych. Każda z Rezydencji przeprowadzi 200 bezpłatnych lekcji.

Program „Nowoczesny Patriotyzm” powstał z inspiracji strategicznym programem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. Celem programu jest zapoznanie uczniów z polskim dziedzictwem kulturowym oraz nauka historii w atrakcyjnej formie. „Nowoczesny Patriotyzm” ma również na celu wyrównywanie szans edukacyjnych. Z bezpłatnych lekcji muzealnych skorzystają w dużej mierze dzieci i młodzież z mniej zamożnych rodzin, pochodzące z małych miejscowości, przebywające w ośrodkach opiekuńczych oraz osoby niepełnosprawne. Program realizowany jest dzięki dotacji Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rezerwacja bezpłatnych lekcji muzealnych rusza 10 marca. System rezerwacji, lista tematów oraz informacje na temat warunków uczestnictwa dostępne są na stronie www.rezydencjekrolewskie.pl , a także oraz na stronach Rezydencji Królewskich:

 Zamek Królewski na Wawelu: http://www.wawel.krakow.pl/pl/

Zamek Królewski w Warszawie: http://www.zamek-krolewski.pl/

Muzeum Łazienki Królewskie: http://www.lazienki-krolewskie.pl/

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: http://www.wilanow-palac.art.pl/

Kontakt dla mediów:

Zamek Królewski na Wawelu : Sabina Potaczek-Jasionowicz, tel.: 12 422 51 55 wew. 380, 341; e-mail: pr@wawel.org.pl

Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie: Ewa Kozłowska-Szymczyk, tel. kom.: 502 782 783, e-mail:ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Zamek Królewski w Warszawie: Izabela Witkowska-Martynowicz, tel. kom.: 664 118 303, e-mail: i.witkowska@zamek-krolewski.pl

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie: Aleksandra Głowacz, tel.: 22 544 27 56, tel. kom.: 515 256 439, e-mail: aglowacz@muzeum-wilanow.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności