Muzeum Łazienki Królewskie

06.05.2014

Kobiety w życiu i Pamiętnikach Stanisława Augusta - wykład naukowy w Łazienkach Królewskich

8 maja br. o godz. 17.00 w Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie, w Pałacu na Wyspie odbędzie się wykład dr Marii Czeppe „Znane i ukryte. Kobiety w życiu i w Pamiętnikach Stanisława Augusta”.

Wykład przypomni kobiety, które tworzyły najbliższe otoczenie Stanisława Augusta, wpływały na jego decyzje, pomagały przetrwać ciężkie chwile, oraz te, które przez lata znajdowały pretekst do upominania się o łaski. Będzie to też okazja do poznania dam, które król faworyzował i tych, których się obawiał. Podczas wykładu dowiemy się, w jaki Stanisław August pisał o kobietach – o kim się otwarcie wypowiadał, a które z nich w pamiętnikach przemilczał.

„Znane i ukryte. Kobiety w życiu i w Pamiętnikach Stanisława Augusta” to kolejny wykład z cyklu „Pamiętniki Stanisława Augusta i ich bohaterowie”, organizowanego przez Ośrodek Badań nad Epoką Stanisławowską Muzeum Łazienki Królewskie wspólnie z Polskim Towarzystwem Badań nad Wiekiem Osiemnastym. Bezpośrednio po wykładzie odbędzie się premiera książki „Tego roku w Paryżu. Korespondencja króla Stanisława Augusta z Feliksem Oraczewskim, 1782–1784”. Spotkanie z działem dr Aleksandry Janiszewskiej poprowadzi prof. Anna Grześkowiak-Krwawicz.

Wykłady „Pamiętniki Stanisława Augusta i ich bohaterowie” odbywają się raz w miesiącu, w Pałacu na Wyspie, o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

pr manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

e-mail: ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

www.v5group.pl

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności