Muzeum Łazienki Królewskie

30.05.2012

Dzień Dziecka w Łazienkach Królewskich w Warszawie

Występy wokalno-taneczne, spektakl „Rebella”, Kolorowy Korowód Teatralny, pokazy bajek oraz wystawa „Warszawa Mistrzem Europy” to tylko niektóre atrakcje, które czekają na dzieci i ich rodziców  3. czerwca 2012 r. w Łazienkach Królewskich. Wstęp na wszystkie wydarzenia wolny.

W niedzielę, 03. czerwca 2012 r. odbędzie się II. edycja Warszawskiego Festiwalu Edukacji Kulturalnej, prezentującego dorobek artystyczny dzieci i młodzieży. W programie festiwalu znajdują się m.in.: dziecięce występy wokalno-taneczne w Amfiteatrze (godz.10:00-16:00), czytanie utworów literackich młodych twórców wyłonionych w konkursie „Młodzi Mistrzowie Pióra” na Scenie Pod Lipą (godz. 12:00) oraz Kolorowy Korowód Teatralny w ośmiu miejscach Ogrodu Łazienkowskiego (start godz. 13:00). Ponadto, o godzinie 17.00 w łazienkowskim Amfiteatrze wystawiony zostanie spektakl „REBELLA”. Widowisko zostało przygotowane przez Stołeczne Centrum Edukacji Kulturalnej podczas tegorocznym ferii zimowych. 

W Starej Kordegardzie, w godz. 10:00- 18:00, odbędą się pokazy bajek po rekonstrukcji cyfrowej realizowane we współpracy z Polskim Instytutem Sztuki Filmowej. Nie zabraknie również działań edukacyjnych, przygotowanych przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie. Rodzice z dziećmi będą mogli wziąć udział w bezpłatnej grze terenowej zatytułowanej „Tajemniczy Ogród Łazienkowski”. Kartę do gry można będzie pobrać od godziny 10.00 w kasie Pałacu na Wyspie, Starej Pomarańczarni i Starej Kordegardzie.

W Ermitażu, w godz. 12.00-14.00 odbędzie się rodzinna edycja warsztatów „Prace ręczne”, zwykle kierowanych do osób dorosłych. Uczestnicy dowiedzą się jak wyglądała moda XVIII wieku i stworzą własne dzieła sztuki. Na warsztaty wstęp jest wolny, obowiązują jednak zapisy pod adresem warsztaty@lazienki-krolewskie.pl.

Przez cały weekend, od 1. do 3. czerwca br. dla dzieci i młodzieży do lat osiemnastu wstęp do wszystkich obiektów jest bezpłatny (wejściówki do odbioru w kasach muzeum). Ponadto na ogrodzeniu wzdłuż ulicy Agrykola będzie można obejrzeć wystawę  „Warszawa Mistrzem Europy”. Na 107 planszach zaprezentowane zostaną prace plastyczne dzieci w wieku przedszkolnym.

Atrakcje z okazji obchodów Dnia Dziecka, przygotowało Muzeum Łazienki Królewskie w Warszawie we współpracy z Biurem Kultury Miasta Stołecznego Warszawy oraz Stołeczną Estradą.


V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności