Muzeum Łazienki Królewskie

24.06.2014

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival - drugi weekend festiwalowy

28 i 29 czerwca Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich miłośników muzyki na drugi weekend festiwalu muzycznego - Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Tematem przewodnim najbliższego weekendu będzie Orient. Zabytkowe ogrody Łazienek Królewskich będą rozbrzmiewać muzyką w wykonaniu m.in.: Orkiestry Sinfonia Viva, Atom String Quartet, Paolo Pandolfo i Naneli Lale. Zapraszamy również na zajęcia Tai-chi na trawie, Koncerty dla Melomaluszków i Spotkania muzyczne z Janem Popisem.

W ramach drugiego weekendu festiwalowego, 28 czerwca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi Paolo Pandolfo – arcymistrz violi da gamba i jedyny na świecie gambista jazzujący, który wraz ze swoim bratem – trębaczem jazzującym oraz znakomitymi muzykami z Włoch, Norwegii i Hiszpanii, przedstawią program Travel Notes - muzykę z różnych stron świata. O godzinie 20:30 w Amfiteatrze największe przeboje amerykańskich Big Bandów w znakomitych aranżacjach Krzysztofa Herdzina wykona Orkiestra Sinfonia Viva oraz muzycy Atom String Quartet w roli solistów. Sympatyków muzyki orientalnej zapraszamy 28 i 29 czerwca na koncerty zespołu Naneli Lale, które odbędą się w ogrodzie na scenie Trou Madame w godz. 12:00, 14:00 i 16:00. Zespół wykona turecką muzykę osmańską na oryginalnych instrumentach tureckich.

Wszystkich muzyków - amatorów zachęcamy do koncertowania na Scenie Otwartej, na której każdy może zagrać na własnym instrumencie. Koncerty te odbywają się w festiwalowe soboty w godz. 13:00-15:00 na scenie przy Starej Kordegardzie. Informacje i zapisy: koncert@muzykajest.pl

Podczas drugiego weekendu festiwalowego w ogrodach Łazienek Królewskich w godzinach 13:00 – 14:00 odbędą się warsztaty Tai-chi na trawie, które zakończą się happeningiem w wykonaniu uczestników zajęć. Kobiety w ciąży zapraszamy na Muzyczne 9 miesięcy, czyli ćwiczenia dla kobiet w ciąży przy dźwiękach natury. Zajęcia będą odbywały się przez kolejne cztery soboty o godzinie 11:00 w Strefie leżakowania przy Starej Kordegardzie. Rodziny zapraszamy w sobotę i niedzielę o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00 na Koncerty dla Melomaluszków, podczas których dzieci będą odkrywać muzyczny świat orientu. Dla najmłodszych przygotowane zostały warsztaty Muzyczne Książeczki, które odbędą się 28 czerwca o godzinie 12:00 w Pawilonie przy Podchorążówce. Młodzieży i dorosłym polecamy Spotkania muzyczne na leżakach z Janem Popisem – w najbliższą sobotę o godzinie 16:00 Jan Popis będzie opowiadał o motywach orientalnych w muzyce.

Fotorelację z Festiwalu Strefa Ciszy będzie można oglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na Instagramie: www.instagram.com/lazienkimuzeum. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.strefaciszyfestival.pl. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są także na Twitterze: www.twitter.com/lazienkimuzeum .

Bilety na wybrane koncerty do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie oraz salonach EMPIK i na portalu eBilet.pl

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie - PZU. Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerzy: eBilet.pl oraz Hotel Belwederski Warszawa. Patronat medialny: magazyn Presto. Prosto o muzyce klasycznej, portal Koncertomania.pl oraz Polskie Radio RDC.

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl 

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności