Muzeum Łazienki Królewskie

17.06.2014

Inauguracja Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival

21 i 22 czerwca w Muzeum Łazienki Królewskie odbędzie się inauguracja i pierwszy z pięciu weekendów festiwalu muzycznego - Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Najbliższy weekend odbędzie się pod hasłem Święta Muzyki, nawiązującego do Międzynarodowego Dnia Muzyki, obchodzonego w najpiękniejszych ogrodach i muzeach na całym świecie. Podczas weekendu inauguracyjnego wystąpią znani artyści, m.in. trio akordeonowe – Motion Trio, francuski zespół Quatuor Stanislas oraz Big Band Uniwersytetu Muzycznego im. F. Chopina. Odbędą się również liczne koncerty plenerowe, happeningi oraz rodzinne warsztaty edukacyjne.

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival to jedno z najbardziej wyczekiwanych wydarzeń muzycznych lata. W ramach tegorocznej edycji Festiwalu, przez 5 letnich weekendów, na 6 scenach zagra ponad 300 artystów z kraju i ze świata. Ideą festiwalu jest muzyka grana bez inwazyjnego nagłośnienia, bezpośrednio na trawie, w otoczeniu pięknej zieleni Ogrodów Łazienek Królewskich.

Festiwal Strefa Ciszy rozpocznie się w Międzynarodowe Święto Muzyki, 21 czerwca. W tym samym czasie, nasi zagraniczni Partnerzy projektu Ogrody Światła, we Francji, Rosji, Niemczech oraz w Chinach, celebrują ten dzień organizując otwarte koncerty w otoczeniu przyrody. – podkreśla Tadeusz Zielniewicz, dyrektor Muzeum Łazienki Królewskie. Z tej okazji o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi francuski zespół Zamku Château de Lunévill - Quatuor Stanislas. Specjalnie na tę okazję przygotowana została również Scena Otwarta, na której każdy muzyk – amator będzie mógł zagrać na własnym instrumencie podczas koncertów na żywo – przypomina Ryszard Kubiak pomysłodawca i dyrektor Festiwalu. Również tego samego dnia w Pałacu na Wyspie, odbędzie się uroczyste otwarcie Królewskiej Kolekcji Obrazów Stanisława Augusta oraz wystawy z cyklu Stanisław August mecenas i kolekcjoner - Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta.

Podczas pierwszego weekendu festiwalowego w Amfiteatrze odbędą się aż trzy koncerty. O godzinie 12:00 wystąpi Orkiestra Symfoniczna ZSM im. K. Szymanowskiego pod dyrekcją Marty Kluczyńskiej, o godzinie 17:00 Big-Band Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w programie The history of Big-Band sound, zaś o godzinie 21:00 zagra robiące oszałamiającą karierę na całym świecie trio akordeonowe - Motion Trio.

W godzinach 12:00 – 17:00, na scenach plenerowych muzykę jazzową, klasyczną i współczesną zaprezentują Morpheus Saxophone Quartet, Kwartety fletowe oraz Paweł Janas na akordeonie cyfrowym.

Festiwal Strefa Ciszy będzie również obfitował w działania edukacyjne oraz specjalnie przygotowane atrakcje dla dorosłych, dzieci i rodzin - mówi Magdalena Lewna, Kierownik Ośrodka Edukacji Muzealnej. W każdą sobotę i niedzielę w godzinach 10:00, 11:00 i 12:00 zapraszamy najmłodsze dzieci wraz z opiekunami na Koncerty dla Melomaluszków. W najbliższą sobotę odbędą się aż trzy happeningi: Wytwórnia piszczałek o godzinie 12:00, Muzyczne Wyspy o godzinie 13:00 i Muzyczna Manifestacja o godzinie 14:00. Z kolei w niedzielę 22 czerwca o godzinie 11:00 zapraszamy na multidyscyplinarne warsztaty rodzinne, łączące muzykę i działania plastyczne.

Fotorelację z Festiwalu Strefa Ciszy będzie można oglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na Instagramie: www.instagram.com/lazienkimuzeum. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.strefaciszyfestival.pl. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są także na Twitterze: www.twitter.com/lazienkimuzeum .

Bilety na wybrane koncerty do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie oraz salonach EMPIK i na portalu eBilet.pl

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie - PZU. Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerzy: eBilet.pl oraz Hotel Belwederski Warszawa. Patronat medialny: magazyn Presto. Prosto o muzyce klasycznej, portal Koncertomania.pl oraz Polskie Radio RDC.

Kontakt dla mediów:

Ewa Kozłowska-Szymczyk

 PR Manager

v5group, victoria promotion

tel.: 502 782 783

ewa.kozlowska-szymczyk@v5group.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności