Muzeum Łazienki Królewskie

27.06.2014

Spotkania muzyczne na leżakach z Janem Popisem

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza wszystkich miłośników muzyki klasycznej na spotkania muzyczne, które poprowadzi muzykolog i krytyk muzyczny – Jan Popis.

Każde ze spotkań będzie nawiązywało do tematyki poszczególnych weekendów festiwalu muzycznego Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival, który do 20 lipca odbywa się w Ogrodach Łazienkowskich. 28 czerwca odszukamy motywy orientalne w muzyce, 12 lipca poznamy folklor i tradycje historyczne, zaś 19 lipca odwołamy się do tańca, który od zawsze współistnieje z muzyką. Spotkania będą odbywały się o godzinie 16:00 w Strefie leżakowania za Starą Kordegardą, a w razie niepogody w Starej Kordegardzie. Wstęp wolny.

Jan Popis - muzykolog, krytyk muzyczny. Znawca i popularyzator muzyki, w szczególności twórczości Fryderyka Chopina. Przez 33 lata pracy w Polskim Radiu przygotowywał i prowadził autorskie programy muzyczne. Liczbę ich odbiorców szacuje się na ok. 1,5 miliarda. Od roku 1975 komentuje w Polskim Radiu oraz w TVP Konkursy chopinowskie. Bierze udział w pracach jury międzynarodowych konkursów pianistycznych im. Artura Rubinsteina, Vladimira Horowitza, Emila Gilelsa, Haliny Czerny-Stefańskiej. Za swą działalność otrzymał m.in.: nagrodę-medal dla Krytyka Muzycznego Roku, dwukrotnie medal Gloria Artis, medal Pro Sinfoniki, medal Pro Arte im. Ignacego Jana Paderewskiego.

Więcej aktualności na profilu www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na stronie www.strefaciszyfestival.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności