Muzeum Łazienki Królewskie

01.07.2014

Muzyka Europy w Łazienkach Królewskich - Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival

5 i 6 lipca w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się kolejne koncerty w ramach najbardziej wyczekiwanego wydarzenia muzycznego lata - Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Podczas trzeciego weekendu festiwalowego artyści zabiorą nas w pełną niespodzianek podróż po bardziej i mniej znanych zakątkach Europy. Usłyszymy Rosyjską Orkiestrę Rogów, Małgorzatę Walewską oraz Jana Rokytę z zespołem Solamente Naturali. Najmłodszych zapraszamy na Koncerty dla Melomaluszków, podczas których dzieci usłyszą różne języki i znane europejskie przeboje.

5 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim usłyszymy muzykę różnych stron Europy w niezwykłej interpretacji Jana Rokyty - wirtuoza gry na cymbałach węgierskich i multiinstrumentalisty oraz charyzmatycznego skrzypka Miloša Valenta, którzy wystąpią wraz z zespołem Solamente Naturali z Bratysławy. Tego samego wieczoru, o godzinie 20:30 w Amfiteatrze zabrzmi Rosyjska Orkiestra Rogów – zespół unikalny w skali światowej, wskrzeszający zapomnianą XVIII-wieczną rosyjską tradycję orkiestr rogów, która nie ma swojego odpowiednika w całej kulturze europejskiej. W niedzielę 6 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi duet Walewska & Zalewska. W repertuarze koncertu znajdą się utwory kompozytorów francuskich – m.in. Claude’a Debussy’ego. 5 i 6 lipca na scenach plenerowych zagra kwartet klarnetowy Poco Leggero, który zaprezentuje najciekawsze tańce i rytmy z różnych zakątków Europy oraz Ihor Lomaha – wirtuoz cymbałów ukraińskich, w repertuarze opartym na tradycyjnych pieśniach Słowian Wschodnich.

Trzeci weekend festiwalowy będzie obfitował w działania edukacyjne dla dzieci i rodzin. Najmłodszych miłośników muzyki zapraszamy na Koncerty dla Melomaluszków, które odbywają się w soboty i niedziele przy Starej Kordegardzie o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. W sobotę, 5 lipca o godzinie 12:00, w Pawilonie przy Podchorążówce odbędzie się spotkanie z cyklu Muzyczne książeczki, pt. Mistrz, Spotkanie z Witoldem Lutosławskim, zaś o godzinie 13:00 zapraszamy do Strefy leżakowania w pobliżu Nowej Oranżerii na happening Polana europejska. Przyszłe mamy zapraszamy na Muzyczne 9 miesięcy, czyli ćwiczenia dla kobiet w ciąży przy dźwiękach natury. Zajęcia odbywają się w każdą festiwalową sobotę o godzinie 11:00 w Strefie leżakowania przy Starej Kordegardzie. 6 lipca o godzinie 11:00 wszystkich małych badaczy przyrody zachęcamy do udziału w kolejnym spotkaniu Klubu Królewskich Przyrodników – podczas warsztatów dzieci odkryją pasjonujący świat flory europejskiej.

Wszystkich muzyków - amatorów zapraszamy do koncertowania na Scenie Otwartej, na której każdy może zagrać na własnym instrumencie. Koncerty te odbywają się w festiwalowe soboty w godzinach 13:00-15:00 na scenie przy Starej Kordegardzie. Informacje i zapisy: koncert@muzykajest.pl

Fotorelację z Festiwalu Strefa Ciszy będzie można oglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie oraz na Instagramie: www.instagram.com/lazienkimuzeum. Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie www.strefaciszyfestival.pl. Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są także na Twitterze: www.twitter.com/lazienkimuzeum .

Bilety na wybrane koncerty do nabycia w kasach Muzeum Łazienki Królewskie oraz salonach EMPIK i na portalu eBilet.pl

Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival odbywa się przy wsparciu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Partnerem Festiwalu jest Mecenas Muzeum Łazienki Królewskie - PZU. Organizatorzy: Muzeum Łazienki Królewskie, Fundacja Muzyka jest dla wszystkich oraz Fundacja Ogrody Muzyczne. Partnerzy: eBilet.pl oraz Hotel Belwederski Warszawa. Patronat medialny: magazyn Presto. Prosto o muzyce klasycznej, portal Koncertomania.pl oraz Polskie Radio RDC.

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności