Muzeum Łazienki Królewskie

07.07.2014

Powrót do Źródeł - Czwarty Weekend Strefy Ciszy

12 i 13 lipca Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na koncerty i wydarzenia edukacyjne w ramach Strefa Ciszy Royal Łazienki Music Festival. Czwarty weekend festiwalowy będzie nawiązywał do tematu Źródła – wsłuchamy się w muzykę tradycyjną i ludową, choć nie zabraknie również jazzu,
a nawet „przebojów” Bacha i Mozarta. W świat dźwięków zabierze nas St. Christopher Chamber Orchestra, Władysław Adzik Sendecki i Atom String Quartet oraz Young Varsovia Quintet. Miłośników tańca zapraszamy na zabawę taneczną w Amfiteatrze, którą poprowadzi niepowtarzalny Janusz Prusinowski Trio.  

12 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim wystąpi jedna z najlepszych orkiestr kameralnych w Europie, litewska St. Christopher Chamber Orchestra, która zaprezentuje zarówno utwory znanych kompozytorów, jak i repertuar mniej znany, a warty przypomnienia. W roli solistki wystąpi znakomita młoda harfistka z Polski – Zuzanna Elster. Tego samego wieczoru, o godzinie 20:30 w Amfiteatrze odbędzie się prapremiera nowego, wspólnego projektu znakomitego pianisty jazzowego - Władysława „Adzika” Sendeckiego i Atom String Quartet - jednego z kilku kwartetów smyczkowych na świecie grających jazz. W niedzielę 13 lipca o godzinie 19:00 w Teatrze Stanisławowskim ponownie wystąpi St. Christopher Chamber Orchestra, tym razem z solistą Martynasem Levickisem – litewskim wirtuozem akordeonu. W programie koncertu znajdują się przeboje z różnych epok muzycznych: od klasyki aż po muzykę nowoczesną, od Bacha i Mozarta poprzez Piazzolę, aż po Coldplay.

Podczas czwartego weekendu festiwalowego odbędą się również interesujące koncerty na scenach plenerowych. W sobotę i niedzielę w godzinach 13:00, 14:00 i 15:00 wystąpi Young Varsovia Quintet z repertuarem W. Kolara i F. Farkasa, Trio Wielbłądy zagra „Afrykański blues znad Wisły”, zaś Katarzyna Kamer zaprezentuje muzykę źródeł – Polski i Bałkanów. Najmłodszych melomanów zapraszamy na Koncerty dla Melomaluszków, które odbywają się w soboty i niedziele na polanie przy Starej Kordegardzie o godzinie 10:00, 11:00 i 12:00. W sobotę, 12 lipca w Amfiteatrze w godzinach 12:00 – 15:00 odbędą się warsztaty i zabawa taneczna Muzyka i Tańce Polski Centralnej, którą poprowadzi znakomity zespół Janusz Prusinowski Trio. Jak co tydzień wszystkich muzyków - amatorów zapraszamy do koncertowania na Scenie Otwartej, na której każdy może zaśpiewać lub zagrać na własnym instrumencie. Koncerty te odbywają się w festiwalowe soboty w godzinach 13:00-15:00 na scenie przy Starej Kordegardzie. Informacje i zapisy: koncert@muzykajest.pl

Wszystkich zachęcamy do skorzystania z bogatego programu edukacyjnego Festiwalu. 12 lipca o godzinie 12:00, w Pawilonie przy Podchorążówce odbędzie się kolejne spotkanie rodzinne z cyklu Muzyczne książeczki, pt. Gdzie się podział kusy Janek,podczas którego dzieci zapoznają się z różnym rodzajem folkloru słownego. Tego samego dnia o godzinie 16:00 odbędzie się kolejne spotkanie z muzykologiem i krytykiem muzycznym - Janem Popisem, który opowie o folklorze i tradycjach historycznych w muzyce. W niedzielę 13 lipca o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci w wieku 3-5 lat wraz z rodzicami na warsztaty w ramach cyklu Wyspa Bajek. Tym razem dzieci spróbują odpowiedzieć na pytanie czy dźwięki, które otaczają je na co dzień to także muzyka. 

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności