Muzeum Łazienki Królewskie

01.08.2014

Pierwsza niedziela III Festiwalu Lampionów w Łazienkach Królewskich

3 sierpnia br. Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na warsztaty i zajęcia związane z kulturą Chin. Podczas pierwszej festiwalowej niedzieli, Goście Muzeum będą mieli okazję wziąć udział w zajęciach qigongu i warsztatach tradycyjnej chińskiej wycinanki, poznają ceremonię parzenia herbaty oraz zwiedzą z przewodnikiem Ogród Chiński. Wszystkich miłośników przyrody zapraszamy na wyjątkowe, nocne spotkanie Klubu Królewskich Przyrodników.

3 sierpnia o godzinie 10:00 odbędą się pierwsze warsztaty qigongu z cyklu „Zaczerpnij zdrowia w ogrodach Łazienek Królewskich”. Treningi prowadzone przez doświadczonego instruktora, pozwolą uczestnikom na praktyczne zapoznanie się z podstawami kilku uniwersalnych systemów qigongu o dowiedzionych, pozytywnych efektach psychofizycznych. Zajęcia prowadzi Jan Gliński, wieloletni adept Taiji Quan, który od 15 lat doskonali swoje umiejętności pod kierunkiem Ly Chuan Zheng’a, mistrza siódmej generacji szkoły Yang Jia Lao Jia Taiji Quan. Warsztaty qigongu będą odbywać się w sierpniu w każdą sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 na trawniku przy Pałacu Myślewickim, w niepogodę - w pawilonie w podkowie Podchorążówki. Wstęp wolny.

Rodziny z dziećmi zapraszamy do odwiedzenia Starej Koredgardy, gdzie o godzinie 12:00 odbędą się warsztaty tradycyjnej chińskiej wycinanki. Sztuka ozdobnego wycinania papieru w kulturze Chin jest symbolem szczęścia w czasie noworocznych uroczystości. Podczas warsztatów uczestnicy poznają historię i tradycję chińskiej wycinanki oraz będą mieli okazję stworzyć własne niepowtarzalne ozdoby. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Rezerwacje: edukacja@lazienki-krolewskie.pl, nr tel.: 22 50 60 183

O godzinie 14:00 zachęcamy do udziału w zorganizowanych spacerach po Ogrodzie Chińskim, położonym w północnej, naturalistycznej części Łazienek Królewskich. Podczas spacerów opowiemy o modzie na „chinoiserie”, którą wprowadził do Ogrodu król Stanisław August oraz przyjrzymy się formom tradycyjnej architektury Wschodniej Azji. Spacery będą odbywać się we wszystkie sierpniowe niedziele o godzinie 16:30, wstęp wolny. Zapraszamy również do samodzielnego, rodzinnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy…”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) będzie dostępna podczas trwania Festiwalu w kasach Muzeum w cenie 2 zł.

Z kolei wszystkich amatorów chińskiej herbaty, zapraszamy do Herbaciarni na godzinę 16:00, gdzie odbędzie się tradycyjna ceremonia parzenia herbaty. W trakcie III Festiwalu lampionów będą miały miejsce jeszcze dwa pokazy: 9 sierpnia o godzinie 16:00 i 31 sierpnia o godzinie 12:00. Spotkaniom będą towarzyszyły rytmy chińskiej muzyki ludowej oraz ciekawostki związane z kulturą Dalekiego Wschodu. Koszt biletu 10 zł od osoby, liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: edukacja@lazienki-krolewskie.pl; nr tel.: 22 50 60 183.

W pierwszą niedzielę sierpnia o godzinie 21:00 zapraszamy wszystkich miłośników przyrody i nocnych spacerów na festiwalowe spotkanie w ramach Klubu Królewskich Przyrodników. Podczas zajęć przyjrzymy się mrówkom - poznamy liczne anegdoty dotyczące tych owadów, podejrzymy też ich nocne życie w ogrodach Łazienek Królewskich. Prosimy o zabranie ze sobą latarek. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Informacje i zapisy: tel.: 22 50 60 146, e-mail: d.kucharski@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15zł. Patronem medialnym Klubu Królewskich Przyrodników jest Radio Bajka i portal czasdzieci.pl.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie, i na Instagramie: http://instagram.com/LazienkiMuzeum

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności