Muzeum Łazienki Królewskie

12.08.2014

III Festiwalu Lampionów w Łazienkach Królewskich trwa

16 i 17 sierpnia w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się kolejne wydarzenia w ramach III Festiwalu Lampionów. Tym razem Goście Muzeum będą mieli okazję zapoznać się z kulturą muzyczną Chin i wziąć udział w kolejnym treningu qigongu. Rodziny z dziećmi zachęcamy do udziału w warsztatach z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne, zwiedzania Ogrodu Chińskiego oraz wieczornych spacerów zabytkową Aleją Chińską.

W sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 odbędą się kolejne warsztaty qigongu z cyklu „Zaczerpnij zdrowia w ogrodach Łazienek Królewskich”. Na najbliższych zajęciach poznamy „Ba Duan Jin” („Osiem Kawałków Brokatu”) – zestaw ośmiu ćwiczeń, o ponad 1000-letniej historii, które usprawniają funkcjonowanie wybranych organów wewnętrznych, a jako kompletny zestaw - całego organizmu. Warsztaty qigongu odbywają się w każdą sierpniową sobotę i niedzielę o godzinie 10:00 na trawniku przy Pałacu Myślewickim, w niepogodę - w pawilonie w podkowie Podchorążówki. Wstęp wolny.

Rodziny z dziećmi zapraszamy do odwiedzenia Pałacu na Wyspie, gdzie w niedzielę o godzinie 11:00 odbędą się warsztaty z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne. W nawiązaniu do prezentowanej w Pałacu na Wyspie broszy z wizerunkiem Stanisława Augusta, warsztat poświęcimy projektowaniu biżuterii. Powstaną naszyjniki, broszki, pierścionki, które wypełnią domową szkatułkę ze świecidełkami. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 - 10 lat. Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rezerwacja: tel.: 22 50 60 102, e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl; bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15zł.

Wszystkich miłośników muzyki zapraszamy na warsztaty rodzinne „Spotkania z kulturą muzyczną Chin”, które odbędą się w niedzielę o godzinie 12:00 w Starej Kordegardzie . Przy rytmach chińskiej piszczałki dowiemy się z jakich materiałów wykonywano tradycyjne instrumenty muzyczne w Azji Wschodniej. Wstęp wolny.

W niedzielę o godzinie 16:30 odbędzie się kolejny spacer po Ogrodzie Chińskim z przewodnikiem, wstęp wolny. Zapraszamy również do samodzielnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł. Do końca września można także zwiedzić wystawę „Chinoiserie w Łazienkach Królewskich” oraz spacerować udekorowaną lampionami, zabytkową Aleją Chińską.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Patronem medialnym cyklu „Małe Rezydencje Artystyczne” jest Radio Bajka i portal miastodzieci.pl

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności