Muzeum Łazienki Królewskie

04.09.2014

Pierwszy weekend II Festiwalu Edukacji w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza rodziny z dziećmi na wydarzenia w ramach II Festiwalu Edukacji. 6 i 7 września Goście muzeum będą mogli wziąć udział w warsztatach i zajęciach edukacyjnych pogłębiających wiedzę historyczną i przyrodniczą, wykorzystujących różne metody animacyjne i artystyczne. Tematem przewodnim pierwszego weekendu festiwalowego będzie „Ogród”.

6 września o godzinie 11:00, w Starej Kordegardzie odbędą się rodzinne warsztaty przyrodnicze „Zielnik”. Na zajęciach dzieci odkryją niezwykłe bogactwo ziół, stworzą własny zielnik, poznają tajniki pracy botanika i spróbują zajrzeć w głąb liścia. Zajęcia poprowadzą Agnieszka Palińska i Dariusz Kucharski. Wstęp wolny, rezerwacja miejsc: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

Wszystkich miłośników gier zapraszamy do udziału w rodzinnym turnieju gry plenerowej „Trou Madame”. Poprzez zabawę dzieci będą miały niezwykłą okazję poznać świat XVIII wiecznych dworskich rozrywek. Turniej odbędzie się 6 września w Starej Kordegardzie w godzinach 12:00-14:00. Wstęp wolny.

7 września w godz. 11:00 – 12:00 oraz 13:00–14:00 w Starej Kordegardzie odbędzie się kolejne spotkanie w ramach Klubu Królewskich Przyrodników. Podczas zajęć przyjrzymy się pająkom – stworzeniom które wzbudzają lęk i zarazem fascynują. Dzieci dowiedzą się, jaka jest prawdziwa natura tych niezwykłych zwierząt i zobaczą na żywo kilka pajęczych okazów. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w każdym wieku. Informacje i zapisy: warszataty@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15zł.

W najbliższą niedzielę o godzinie 15:00 zapraszamy również na spotkanie edukacyjne „Niedziela z Tajemnicą. Daktylioteka – prostota i piękno w zbiorach pierścieni i medalionów Stanisława Augusta”. Spotkanie odbędzie się na wystawie Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta w Pałacu na Wyspie. Wstęp w cenie biletu na wystawę.

Po zwiedzeniu wystawy, o godzinie 16:30 zachęcamy do udziału w zorganizowanym spacerze po Ogrodzie Chińskim. Przewodnik opowie o modzie na „chinoiserie”, którą wprowadził do Ogrodu król Stanisław August, będzie to doskonała okazja, aby przyjrzeć się formom tradycyjnej architektury Wschodniej Azji. Wstęp wolny. Zapraszamy również do samodzielnego, rodzinnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy…”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej)jest dostępna podczas trwania Festiwalu w kasach Muzeum w cenie 2 zł.

Patronem medialnym Klubu Królewskich Przyrodników jest Radio Bajka i portal czasdzieci.pl

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie,

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności