Muzeum Łazienki Królewskie

11.09.2014

Drugi weekend II Festiwalu Edukacji w Łazienkach Królewskich

II Festiwal Edukacji w Łazienkach Królewskich trwa. Tematem przewodnim najbliższego weekendu festiwalowego będzie „Źródło”. 13 i 14 września zapraszamy rodziny z dziećmi na warsztaty teatralne, kolejne spotkanie z cyklu Wyspa Bajek i rodzinne turnieje gry Trou Madame. Goście muzeum będą mogli również wysłuchać koncertu jazzowego Vistula River Brass Brand oraz wziąć udział w edukacyjnych spotkaniach na wystawie Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta.

13 września w godzinach 11:00 – 14:00, w Starej Kordegardzie odbędą się warsztaty teatralne dla dzieci „Wyspa wyobraźni”. Celem zajęć będzie gimnastyka imaginacji, odkrywanie jej różnych poziomów i zasobów, a także środków ekspresji takich jak: słowo, głos, ciało, przedmiot, lalka, metafora. Warsztaty poprowadzi zespół teatralny Mały Pokoik Wyobraźni. Zajęcia są przeznaczone dla dzieci w wieku 11-13 lat. Wstęp wolny, rezerwacja miejsc: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl

Młodszych i starszych miłośników gier zapraszamy do udziału w rodzinnym turnieju gry plenerowej „Trou Madame”. Dzięki zabawie o prostych zasadach, dzieci poznają świat XVIII-wiecznych dworskich rozrywek. Turniej odbędzie się 13 września w Starej Kordegardzie w godzinach 12:00 - 14:00. Wstęp wolny.

W sobotę 13 września o godzinie 16.00 w Amfiteatrze odbędzie się koncert legendarnej grupy jazzowej Vistula River Brass Brand. Zespół zagra słynne standardy jazzu tradycyjnego, wykreowane przez największych jazzmanów takich jak: Louis Armstrong, Duke Ellington, Jelly Roll Morton, Scott Joplin, Bix Beiderbecke, Kenny Ball oraz stylowe transkrypcje polskich szlagierów. Koncert będzie przeplatany niespodziankami i konkursami z udziałem publiczności. Wstęp wolny.

W niedzielę 14 września, w godzinach 11:00-12:00 w Pałacu na Wyspie odbędą się kolejne warsztaty z cyklu Wyspa Bajek. Podczas zajęć dzieci odnajdą gniazdo baśniowego ptaka, z którego jaja wykluje się niezwykłą opowieść. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 3-5 lat. Informacje i zapisy: warszataty@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15zł.

14 września o godzinie 15:00 zapraszamy również na spotkanie edukacyjne z cyklu „Niedziela z tajemnicą”. Tym razem przyjrzymy się bliżej portretom paradnym Stanisława Augusta i poznamy ceremonię koronacji ostatniego króla Polski. Spotkanie odbędzie się na wystawie Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta w Pałacu na Wyspie. Wstęp w cenie biletu na wystawę.

Również w niedzielę, o godzinie 16:30 odbędzie się spacer z przewodnikiem śladami łazienkowskich chinoiserie. Wstęp wolny. Zapraszamy również do samodzielnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy…”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł.

 

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie,

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności