Muzeum Łazienki Królewskie

17.09.2014

Pałac na Wyspie w blasku świec - nocne zwiedzanie w Łazienkach Królewskich

20 września br. od godziny 19:00 do 2:00 Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza na bezpłatne nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia pałacowych sal oświetlonych blaskiem świec, poznania tajemnic, jakie kryje szafirowa brosza króla Stanisława Augusta oraz zobaczenia Królewskiej Kolekcji Obrazów po konserwacji.

Sobotnia noc 20 września będzie kolejną obok Nocy Muzeów okazją do przebywania w Łazienkach Królewskich aż do późnego wieczoru. Dla Zwiedzających otwarte będą Pokój Kąpielowy, Pokój Bachusa, Rotunda, Sala Balowa i Sala Salomona. W Galerii Obrazów i Gabinecie Portretowym będzie można zobaczyć obrazy, jakie za swego panowania zgromadził król Stanisław August. W Rotundzie będzie można podziwiać wystawę Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta - szafirową broszę ostatniego władcy Polski. Do godziny 22:00 w Pałacu na Wyspie będą obecni Edukatorzy Muzeum, którzy będą oprowadzać Zwiedzających i opowiadać o historii tego miejsca. Tego wieczoru wstęp do Pałacu na Wyspie będzie bezpłatny.

Zapraszamy także do nocnego spaceru Aleją Chińską, oświetloną blaskiem lampionów. Zachęcamy również do obejrzenia wystawy fotografii Czesława Czaplińskiego „Michael Jackson w Łazienkach Królewskich”, znajdującej się w Galerii Plenerowej od strony ul. Agrykoli.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności