Muzeum Łazienki Królewskie

18.09.2014

Trzeci weekend II Festiwalu Edukacji w Łazienkach Królewskich

Muzeum Łazienki Królewskie zaprasza rodziny z dziećmi na kolejne wydarzenia II Festiwalu Edukacji. 20 i 21 września Goście muzeum będą mogli wziąć udział w warsztatach fotograficznych, rozegrać rodzinny turniej gry Trou Madame, obejrzeć performance muzyczny „Słuchodrzewisko” a także zwiedzić Pałac na Wyspie nocą. Tematem przewodnim nadchodzącego weekendu festiwalowego będzie „Światło”.

W sobotę 20 września o godzinie 11:00 i 16:00 zapraszamy dzieci na na „Słuchodrzewisko” - performance muzyczny, który odbędzie w ramach Małej Warszawskiej Jesieni. Najmłodsi będą wsłuchiwać się w dźwięki instrumentów i odgłosy wspaniałej przyrody Łazienek Królewskich. Wydarzenie odbędzie się na Łące Polskiej w pobliżu Nowej Pomarańczarni, wstęp wolny.

Wszystkich miłośników gier zapraszamy do udziału w rodzinnym turnieju gry plenerowej „Trou Madame”. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję poznać świat XVIII wiecznych dworskich rozrywek. Turniej odbędzie się 20 września w Starej Kordegardzie w godzinach 12:00-14:00. Wstęp wolny.

20 września od godziny 19:00 do 2:00 zapraszamy na nocne zwiedzanie Pałacu na Wyspie. Będzie to wyjątkowa okazja do zobaczenia pałacowych wnętrz oświetlonych blaskiem świec, poznania tajemnic, jakie kryje szafirowa brosza króla Stanisława Augusta oraz zobaczenia Królewskiej Kolekcji Obrazów po konserwacji. Do godziny 22:00 w Pałacu na Wyspie będą obecni Edukatorzy Muzeum, którzy będą oprowadzać Zwiedzających i opowiadać o historii tego miejsca. Wstęp wolny.

W niedzielę 21 września, o godzinie 11:00 w Pałacu na Wyspie odbędą się kolejne warsztaty z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne. Tym razem ogród i muzealne eksponaty Łazienek Królewskich staną się dla dzieci inspiracją do tworzenia własnych fotograficznych opowieści. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6-12 lat. Prosimy o zabranie aparatów fotograficznych. Informacje i zapisy: warszataty@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15zł.

21 września o godzinie 15:00 zapraszamy również na spotkanie edukacyjne z cyklu „Niedziela z tajemnicą”. Tematem przewodnim najbliższego spotkania będą klejnoty miłości, przyjaźni i braterstwa. Spotkanie odbędzie się na wystawie Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta w Pałacu na Wyspie. Wstęp w cenie biletu na wystawę.

W niedzielę, o godzinie 16:30 odbędzie się spacer z przewodnikiem śladami łazienkowskich chinoiserie. Wstęp wolny. Zachęcamy również do samodzielnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy…”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł.

Patronami medialnymi II Festiwalu Edukacji są: Radio Bajka, Wychowanie w Przedszkolu, czasdzieci.pl, qlturka.pl, miastodzieci.pl.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie,

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności