Muzeum Łazienki Królewskie

25.09.2014

Ostatni weekend II Festiwalu Edukacji w Łazienkach Królewskich

To już ostatnia szansa na udział w II Festiwalu Edukacji w Muzeum Łazienki Królewskie. Tematem przewodnim weekendu wieńczącego tegoroczną edycję tego wydarzenia będzie „Źródło”. 27 i 28 września Goście muzeum będą mogli m.in. rozegrać turniej gry Trou Madame, wziąć udział w warsztatach, rodzinnym czytaniu książki, zwiedzić Ogród Chiński czy spotkać się na wystawie Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta.

W sobotę 27 września o godzinie 11:00 zapraszamy dzieci wraz z rodzicami na czytanie książki „Pieniek otwiera muzeum” połączone z działaniami artystycznymi. Pieniek to sympatyczny, drewniany bohater, który kocha wycieczki do lasu. To idealna książka dla wszystkich małych zbieraczy, którzy na każdym spacerze odnajdują nowy skarb. Wydarzenie odbędzie się w Starej Kordegardzie. Wstęp 15 zł. Obowiązuje rezerwacja: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Wydarzenie organizowane jest we współpracy z Wydawnictwem Dwie Siostry.

Wszystkich miłośników gier zapraszamy do udziału w rodzinnym turnieju gry plenerowej Trou Madame. Poprzez zabawę dzieci będą miały okazję poznać świat XVIII wiecznych dworskich rozrywek. Turniej odbędzie się 27 września w Starej Kordegardzie w godzinach 12:00-14:00. Wstęp wolny. Również w sobotę, o godzinie 15:00, zapraszamy na Tajemnice Klejnotu, czyli oprowadzanie kuratorskie Anny Saratowicz-Dudyńskiej w Pałacu na Wyspie. Wstęp wolny (liczba miejsc ograniczona, w dniu wydarzenia bilety do odbioru w kasach).

Natomiast od godziny 16:00 do 19:00 odbędą się Metamorfozy, czyli warsztaty teatralne dla pełnoletnich osób niewidomych. Wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona. Prosimy o rezerwację: o.michalik@lazienki-krolewskie.pl, tel. 22 50 60 039. Warsztaty prowadzi Justyna Wielgus.

W niedzielę 28 września o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie edukacyjne „Niedziela z Tajemnicą. Daktylioteka – prostota i piękno w zbiorach pierścieni i medalionów Stanisława Augusta”. Spotkanie odbędzie się na wystawie „Tajemnica klejnotu Stanisława Augusta” w Pałacu na Wyspie. Wstęp w cenie biletu na wystawę.

W niedzielę, o godzinie 16:30 odbędzie się spacer z przewodnikiem śladami łazienkowskich chinoiserie. Wstęp wolny. Zachęcamy również do samodzielnego odkrywania tajemnic chińskiej kultury i sztuki z mapką „Lwy, smoki i feniksy…”. Mapka w dwóch wersjach językowych (polskiej i chińskiej) jest dostępna w kasach Muzeum w cenie 2 zł.

Patronami medialnymi II Festiwalu Edukacji są: Radio Bajka, Wychowanie w Przedszkolu, czasdzieci.pl, qlturka.pl, miastodzieci.pl.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie,

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności