Muzeum Łazienki Królewskie

01.10.2014

Jesienne Salony poezji w Łazienkach Królewskich

W październiku, po wakacyjnej przerwie, powracają Salony Poezji K40 - popularny cykl spotkań z literaturą piękną. W każdą niedzielę, od 5 października o godzinie 12.00 w Sali Wielkiej w Podchorążówce, znakomici aktorzy będą prezentować utwory poetyckie przy akompaniamencie śpiewu oraz instrumentów muzycznych.

Łazienki Królewskie to miejsce spotkań z kulturą i sztuką. Poezja zajmuje niezwykle ważne miejsce w programie kulturalnym Muzeum, a wspólne jej czytanie stało się już w Łazienkach Królewskich tradycją. W ubiegłym roku w Salonach Poezji wzięło udział ponad 3 tys. osób. Po wakacyjnej przerwie mamy przyjemność znów zaprosić miłośników wierszy na Salony Poezji, które będą odbywać się w każdą niedzielę o godzinie 12:00 w Sali Wielkiej w Podchorążówce.

Każdy miesiąc Salonów Poezji będzie miał swój temat przewodni. W październiku miłośnicy tego gatunku będą rozkoszować się poezją śpiewaną. Poznają twórczość znakomitych poetów: Leonarda Cohena, Agnieszki Osieckiej, Edwarda Stachury i Bułata Okudżawy. Utwory będą czytać, jak zawsze, aktorzy, o głosach znanych z teatru, radia i telewizji. Na październikowych spotkaniach będziemy gościć m.in. Daniela Olbrychskiego, Łukasza Nowickiego i Ewę Telegę. Muzycznym dopełnieniem Salonów Poezji K40będą występy wokalne przy akompaniamencie fortepianu i gitary.

Cykl Salony poezji organizowany jest przez Ośrodek Edukacji Muzeum Łazienki Królewskie i Stowarzyszenie K40. Prowadzi je znana aktorka Ewa Telega, producentem jest Lucyna Kowalska. Salony Poezji odbywają się w Łazienkach Królewskich przez cały rok, z wyjątkiem miesięcy wakacyjnych.

Bilety na Salony Poezji w cenie 5 zł oraz miesięczne karnety w cenie 20 zł - normalny, 10 zł - ulgowy, dostępne są w kasach Muzeum.

Aktualny program Salonów Poezji znajduje się na http://www.lazienki-krolewskie.pl oraz na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie.

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności