Muzeum Łazienki Królewskie

14.10.2014

Wielkie zwiedzanie Białego Domku przedłużone

W związku z dużym zainteresowaniem akcją Wielkie Zwiedzanie, Biały Domek będzie można odwiedzać bezpłatnie aż do 19 października. Warto zobaczyć jego zabytkowe, pełne uroku wnętrze – oryginalną pamiątkę czasów Stanisława Augusta.

Biały Domek to budynek zaprojektowany przez królewskiego architekta, Dominika Merliniego. Jest to kameralny pawilon pełen wdzięku, który harmonijnie wpisuje się w otaczający krajobraz. Biały Domek wybudowany w 1774 roku łączy w sobie tym samym wszystkie cechy maison de plaisance, czyli podmiejskiej letniej willi.

W związku z dużym zainteresowaniem akcją Wielkiego Zwiedzania , bezpłatne zwiedzanie Białego Domku zostało przedłużone do 19 października. Obiekt będzie dostępny dla Gości Muzeum w godzinach 9:00 – 18:00.

Akcja „Wielkie Zwiedzanie” rozpoczęła się 27 września i cieszy się dużym zainteresowaniem. Podczas Wielkiego Zwiedzania można było bezpłatnie zobaczyć Pałac na Wyspie pod osłoną nocy oraz Teatr Stanisławowski i Biały Domek. W zwiedzaniu uczestniczyli edukatorzy, którzy opowiadali Zwiedzającym historię dzieł sztuki z epoki stanisławowskiej. Zwiedzaniu towarzyszył również quiz z nagrodami. W programie Wielkiego Zwiedzania wzięło udział już ponad 5 tys. osób.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności