Muzeum Łazienki Królewskie

15.10.2014

Warsztaty z architektury w Łazienkach Królewskich

19 października o godz. 11:00 w Muzeum Łazienki Królewskie odbędą się warsztaty rodzinne z cyklu Małe Rezydencje Artystyczne. Na najbliższych warsztatach dzieci zgłębią tajniki architektury najpiękniejszych teatrów na świecie.

Teatr to jedno z ciekawszych wyzwań architektonicznych i ważnych obiektów w mieście. Na całym świecie znajdujemy przykłady różnie zbudowanych scen, widowni czy foyer. Na najbliższych warsztatach spróbujmy odnaleźć relacje pomiędzy kulturą danego kraju, a wybudowanym tam teatrem. Zaprojektujemy teatr między innymi dla Sofoklesa, Elżbiety I czy sioguna leyasu Tokugawy! Następnie przy użyciu prostych materiałów zbudujemy model teatru naszych pomysłów. Zapadające się sceny, widownie o ciekawej geometrii oraz sceny o różnych kształtach to tylko niektóre z elementów, które wykonamy.

Zajęcia prowadzi Ewa Szylberg - Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Warszawskiej. Od 2011 roku prowadzi i współorganizuje warsztaty architektoniczne dla dzieci Archidzieciaki. Współzałożycielka Towarzystwa "W przestrzeni". Na co dzień zajmuje się projektowaniem. Warsztaty są przeznaczone dla dzieci w wieku 6 – 10 lat. Obowiązują zapisy: tel.: 22 50 60 102, e-mail: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Miejsce spotkania – taras przed pałacem na Wyspie. Warsztaty są odpłatne, bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł.

Aktualności z Muzeum Łazienki Królewskie dostępne są na stronie http://www.lazienki-krolewskie.pl, na Facebooku pod adresem: https://www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności