Tooway

31.05.2012

NewsSpotter

22-23. maja 2012 r., w Jachrance (k. Warszawy), podczas Ogólnopolskiej Konferencji Operatorów Komunikacji Elektronicznej, została zaprezentowana nowatorska usługa transmisji informacji o nazwie NewsSpotter. Usługa świadczona przez Skylogic, spółkę zależną Eutelsat rozszerza zakres profesjonalnych usług udostępnionych za pośrednictwem zaawansowanego satelity Eutelsat KA-SAT.

Podczas  konferencji dokonano transmisji na żywo odbywających się przed hotelem występów artystycznych. Przekaz za pośrednictwem usługi  NewsSpottera z satelity KA-SAT wzbudził zainteresowanie wielu uczestników konferencji.
Dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nowej generacji usługa NewsSpotter zwiększa możliwości w dziedzinie relacjonowania wydarzeń, umożliwiając nadawcom i usługodawcom szybką i atrakcyjną cenowo transmisję obrazu na żywo (w HD lub standardowej rozdzielczości) z miejsca zdarzenia. Usługa umożliwia szybkie przesyłanie produkcji  filmowych i związanych z nimi plików pomocniczych z terenu.

Ponadto na stoisku Eutelsat Communications (Euronext Paris: ETL) odbyły się testy stacjonarnego internetu przez satelitę – Tooway. Usługa przeznaczona jest w szczególności dla gospodarstw położonych w miejscach, w których brak jest dostępu do Internetu za pomocą światłowodów lub Internetu mobilnego (lub też nie działa on zgodnie z oczekiwaniami odbiorców).


***


Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności