Muzeum Łazienki Królewskie

06.11.2014

Scieżka zagadek - warsztaty dla dzieci w Łazienkach Królewskich

Najmłodszych miłośników łamigłówek zapraszamy 9 listopada o godzinie 11:00 do Muzeum Łazienki Królewskie na przedostatnie warsztaty z cyklu Wyspa Bajek. Dzieci, odkrywając zabytkowe wnętrza Pałacu na Wyspie i Pałacu Myślewickiego, będą rozwiązywać zagadki, które pobudzą wszystkie zmysły.

  Czy jesteście gotowi na to, by przejść próbę królewskich łamigłówek? Jeśli tak, to przygotujcie się na różnego rodzaju zagadki dźwiękowe, dotykowe, wzrokowe oraz węchowe. Ścieżka zagadek stanie się dla nas bajkowym torem przeszkód, który postaramy się pokonać z pomocą ukrywającego się w pałacu... ducha.

Wyspa bajek to rodzinne warsztaty przeznaczone dla dzieci w wieku 3 – 5 lat. Zajęcia inspirują uczestników do tworzenia własnych, wyjątkowych bajek oraz samodzielnego poszukiwania sposobów na przełożenie rzeczywistości na język sztuki. Praca nad słowem, rymowankami, zaśpiewami towarzyszącymi bajkom wzbogaca słownictwo dzieci. Zajęcia prowadzi Anna Zajda - plastyczka i animatorka, absolwentka edukacji artystycznej na krakowskim Uniwersytecie Pedagogicznym, miłośniczka sztuki akcji, rzeźby, rękodzieła, land artu i opowiadania bajek.

Cykl warsztatów Wyspa Bajek odbywa się przez cały rok, w każdą drugą niedzielę miesiąca, o godzinie 11:00. Zapisy przyjmujemy do piątku 7 listopada do godz. 16:00 pod adresem mailowym: warsztaty@lazienki-krolewskie.pl. Bilet rodzinny (dziecko i opiekun) kosztuje 15 zł. Miejsce spotkania: taras przed Pałacem na Wsypie.

Cykl warsztatów Wyspa Bajek zdobył główną nagrodę plebiscytu Słoneczniki 2014 za najlepszą inicjatywę dla dzieci w Warszawie, w kategorii „Język”. Więcej informacji o warsztatach na stronie www.lazienki-królewskie.pl oraz na profilu Facebook www.facebook.com/Muzeum.Lazienki.Krolewskie. Zapraszamy również do lektury bloga Ośrodka Edukacji http://edukacjamuzealna.blogspot.com/

Materiały do pobrania:

V5 Group

ul. Śląska 4
60-614 Poznań
tel.: (61) 64 64 450
fax.: (61) 64 64 452
e-mail: office@v5group.pl

Skontaktuj się z nami

+48 61 64 64 450 office@v5group.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki dotyczących cookies oznacza zgodę na ich używanie.

Czytaj więcejPolityka prywatności